Antivirüs kullanmak gerekli mi?

Sallama mesaj yazanlara kulak asma. AV gerekli olduğunu şok kez yazdık. Doğru yazılımı kullanırsan sıkıntı olmaz. Kullanıma kafa takarsan oyun da oynamaman gerekiyor çok fazla RAM işlemci harcıyor :)

Defeder i silmemin sebebi hiçbir ise yaramiyor olması açıken bile virüs girdi ve defederi bozdu Kaspersky ile temizledim ve bu çok oldu diger sebebi yazilim koruması her 5 saniye de CPU %40 fırlatıyor 90 FPS iken 40 oluyor aniden eger önereceginiz hafif antivirüs varsa yüklerim dedigim gibi sadece Steam ve EBA başka bir şey girmiyorum cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ayriyeten virüs temizleme programlarını bilgisayarına sokma benim güzel kardeşim PC'nin zamanla ömrünü yersin.

Ayriyeten virüs temizleme programlarını bilgisayara sokmassan benim güzel kardeşim Rootkit'i yersin Rat'ı yersin Keylogger'ı yersin browser hijacking yersin adware yersin PUP yersin en sonunda PC'ne ya format atıcaksın ya da harddiskini değiştirceksin her virüs izin vermiyor maalesef formata.
Defeder i silmemin sebebi hiçbir ise yaramiyor olması açıken bile virüs girdi ve defederi bozdu Kaspersky ile temizledim ve bu çok oldu diger sebebi yazilim koruması her 5 saniye de CPU %40 fırlatıyor 90 FPS iken 40 oluyor aniden eger önereceginiz hafif antivirüs varsa yüklerim dedigim gibi sadece Steam ve EBA başka bir şey girmiyorum cevaplarınız için teşekkür ederim.

Defender'i yok et zaten PC'den boşunca CPU RAM kullanıyor Kaspersky kullan veya ESET-NOD32 bunlar kesinlikle bulurlar ESET-NOD32 yorabilir ancak hafif diyorsan Malwarebytes önerebilirim.

Dediğiniz cümle mantık dışı. O zaman benim PC virüs kaynamalı ve bilgilerim interneti gezmesi lazım :D.

Hayır mantık dışı değil, bakın virüsü temizlesin tamam ama metadatanız var sizin. Bunu uzun uzun anlatmak yerine bilgilendirici bir video aratmanız ve izlemeniz yardımcı olur. Metadata ve bilgileriniz farklı, bilgileriniz gezmez internette zaten ücretsizde olsa bu şirketler bunu yapamaz.

Sadece basit bir link ile, herhangi bir dosya indirmeden bile virüs bulaşmanın mümkün olduğu bu zamanda AV kullanmamak saçmalıktan başka bir şey değildir. RAT yemiş gizli gizli izleniyorsan veya Keylogger yemiş tüm bilgilerin internette dolaşıyor ise ne olacak?

Sadece basit bir link ile, herhangi bir dosya indirmeden bile virüs bulaşmanın mümkün olduğu bu zamanda AV kullanmamak saçmalıktan başka bir şey değildir. RAT yemiş gizli gizli izleniyorsan veya Keylogger yemiş tüm e-posta ve şifren internette dolaşıyor ise ne olacak?
Yazdığımı iyi oku galiba AV kullanmayın diyorum sandın.

Yeni konular

Geri
Yukarı