"Birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazmayın" ne anlama geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Bu ne demek oluyor? Aldığım cezanın yarısı bu, neyi yanlış yazıyorum? :D

Screenshot_20200624-224302.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ne demek oluyor? Aldığım cezanın yarısı bu, neyi yanlış yazıyorum? :D.

Birden çok cümleyi tek bir cümle gibi yazmanızdan dolayı bu uyarıyı almışsınız. Çünkü karmaşıklığa ve insanların okurken zor bir şekilde anlamasına yol açmakta. İyi sosyaller :D.

Cümleleri noktalama işaretleriyle bölmemiz gerekiyor ki okuyanlar nefes kaybı yaşamasın.

Ceza aldığınız mesajın düzenlenmeden önceki hali:

Kulaklık stokda olmadığı için sıfır elinde bulunan bir N11 satıcısından 60 TL gibi bir fiyata aldım sıfır olduğu için garanti belgesi ile geldi 3 yıllık bir garanti verdi Philips resmi olarak kağıtta öyle yazıyor yani satıcı garantisi değil kulaklık sesi çok iyi veriyor ama otobüs minibüs gibi ortamlarda sesi fazla açmanızı önermem çünkü sesi dışarıya çok veriyor sesi çok açınca ama evin içinde şöyle de yapabilirsiniz kulaklığı son ses açıp yanınıza koyup öyle de şarkı dinleyebilirsiniz dışardan bile çok iyi ses veriyor şarkıdaki bassları çok iyi vermese de idare eder bir bass kalitesi veriyor yani bu da olur sorun yok diyorsunuz kablosu orta derece bir kalınlıkta benim sorunum mu bilmiyorum ama çok düğümleniyor hep çözmek zorunda kalıyorum şarkılarda sesi bayağı iyi bayıldım sesine bence fiyatına göre çok güzel ses veriyor şarkının içinde hissediyorsunuz kendinizi gelelim oyun performansına açıkçası CS:GO PUBG gibi oyunlar oynamadığım için nasıl ses kastırır bilmiyorum zaten kulaklığın oyun için bir iddiası da yok ama singleplayer oyunlar oynadım için beni oyun içinde tatmin etti bayağı beğendim yani oyunun içinde olduğunu hatırlatıyor sana ama yanına yedek pad koysalar güzel olurmuş biraz deforme oldu aylardır kullanıyorum bence gayet iyi sağlam kulaklık öyle kolay bozulmaz Philips kulaklık konusunda iyidir iyi forumlar sorunuz varsa dileğiniz gibi sorabilirsiniz bu arada kulaklığın arkasında ve pad in üzerinde Sağ ve Sol ibareleri var karıştırmamak için R ve L şekilinde yazıyor üstünde.

Kulaklık stokta olmadığı için sıfır elinde bulunan bir N11 satıcısından 60 TL gibi bir fiyata aldım sıfır olduğu için garanti belgesi ile geldi 3 yıllık bir garanti verdi Philips resmi olarak kağıtta öyle yazıyor yani satıcı garantisi değil kulaklık sesi çok iyi veriyor ama otobüs minibüs gibi ortamlarda sesi fazla açmanızı önermem çünkü sesi dışarıya çok veriyor sesi çok açınca ama evin içinde şöyle de yapabilirsiniz kulaklığı son ses açıp yanınıza koyup öyle de şarkı dinleyebilirsiniz dışardan bile çok iyi ses veriyor şarkıdaki bassları çok iyi vermese de idare eder bir bass kalitesi veriyor yani bu da olur sorun yok diyorsunuz kablosu orta derece bir kalınlıkta benim sorunum mu bilmiyorum ama çok düğümleniyor hep çözmek zorunda kalıyorum şarkılarda sesi bayağı iyi bayıldım sesine bence fiyatına göre çok güzel ses veriyor şarkının içinde hissediyorsunuz kendinizi gelelim oyun performansına açıkçası CS:GO PUBG gibi oyunlar oynamadığım için nasıl ses kastırır bilmiyorum zaten kulaklığın oyun için bir iddiası da yok ama singleplayer oyunlar oynadım için beni oyun içinde tatmin etti bayağı beğendim yani oyunun içinde olduğunu hatırlatıyor sana ama yanına yedek pad koysalar güzel olurmuş biraz deforme oldu aylardır kullanıyorum bence gayet iyi sağlam kulaklık öyle kolay bozulmaz Philips kulaklık konusunda iyidir iyi forumlar sorunuz varsa dileğiniz gibi sorabilirsiniz bu arada kulaklığın arkasında ve pad in üzerinde Sağ ve Sol ibareleri var karıştırmamak için R ve L şekilinde yazıyor üstünde.

Kulaklık stokta olmadığı için sıfır elinde bulunan bir N11 satıcısından 60 TL gibi bir fiyata aldım. Sıfır olduğu için garanti belgesi ile geldi. 3 yıllık bir garanti verdi. Philips resmi olarak kağıtta öyle yazıyor. Yani satıcı garantisi değil kulaklık sesi çok iyi veriyor ama otobüs minibüs gibi ortamlarda sesi fazla açmanızı önermem çünkü sesi dışarıya çok veriyor. Sesi çok açınca ama evin içinde şöyle de yapabilirsiniz kulaklığı son ses açıp yanınıza koyup öyle de şarkı dinleyebilirsiniz. Dışardan bile çok iyi ses veriyor şarkıdaki bassları çok iyi vermese de idare eder bir bass kalitesi veriyor yani bu da olur sorun yok diyorsunuz kablosu orta derece bir kalınlıkta benim sorunum mu bilmiyorum ama çok düğümleniyor. Hep çözmek zorunda kalıyorum şarkılarda sesi bayağı iyi bayıldım sesine bence fiyatına göre çok güzel ses veriyor. Şarkının içinde hissediyorsunuz kendinizi gelelim oyun performansına açıkçası CS:GO PUBG gibi oyunlar oynamadığım için nasıl ses kastırır bilmiyorum zaten kulaklığın oyun için bir iddiası da yok ama singleplayer oyunlar oynadım için beni oyun içinde tatmin etti bayağı beğendim yani oyunun içinde olduğunu hatırlatıyor sana ama yanına yedek pad koysalar güzel olur muş biraz deforme oldu aylardır kullanıyorum bence gayet iyi sağlam kulaklık öyle kolay bozulmaz. Philips kulaklık konusunda iyidir iyi forumlar sorunuz varsa dileğiniz gibi sorabilirsiniz. Bu arada kulaklığın arkasında ve pad in üzerinde Sağ ve Sol ibareleri var karıştırmamak için R ve L şekilinde yazıyor üstünde.

Adı üstünde birden fazla cümleyi tek cümle gibi yazmışsınız, nokta kullanın.

Yani demek istiyor ki bir cümle kurarken asla ama asla noktalama işareti kullanmayı unutma ve kurallara uy ki insanlar rahatça anlayıp yardım edebilsin sana moderatör arkadaşlarımız da çok haklı bu konuda sonuçta insanlar birbirine yardım ediyor ve aradaki iletişimin iyi olması için iç içe cümleler kurmamak gerekiyor ki rahatça herkes okuduğunu anlayabilsin anladın mı hocam?

Yukarıdaki tarzda cümleler yazmayın diyorlar çünkü böyle cümleler yazdığınızda bunu okurken siz ne hissediyorsanız biz de aynısını hissediyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı