Birden fazla farklı ağrı kesici içmek zararlı mı?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, farkli turden toplam 2-3 tane agri kesici icmek mantikli mi veya zararli mi? Ya da ayni turden 2 tane icmek? Agrinin siddetine gore degisir mi durum? Yoksa hiç mantikli degil mi farkli turden 2 tane icmek?

Ornegin 1 Arveles, 1 Dexirin, 1 Aleve gibi dusunun.

Farklı olarak hiç içmedim ama pandemi dönemi çürümeye başlayan dişimin ağrısına karşı çifter çifter 1000 mg'lık Apranax Fort yutuyordum.

İyi değil tabii ama ağrıyan yerini vücudundan kesip atmayı isteyecek seviyeye geldiğinde ilacın potansiyelin zararları umrunda olmuyor.

Farklı olarak hiç içmedim ama pandemi dönemi çürümeye başlayan dişimin ağrısına karşı çifter çifter 1000 mg'lık Apranax Fort yutuyordum.

İyi değil tabii ama ağrıyan yerini vücudundan söküp atmayı isteyecek seviyeye geldiğinde ilacın potansiyelin zararları umrunda olmuyor.
Diş ağrısı istisna. Adam diş ağrısı çekse ilk burayamı yazar? Kolu falan kopmadıysa içmesin bence. Zaten diş dışında öyle söküp attırıcak kadar ağrıma potansiyeli olan bir yer varmı ki vücutta?

Merhaba, farkli turden toplam 2-3 tane agri kesici icmek mantikli mi veya zararli mi? Ya da ayni turden 2 tane icmek? Agrinin siddetine gore degisir mi durum? Yoksa hiç mantikli degil mi farkli turden 2 tane icmek?

Ornegin 1 arveles, 1 dexirin, 1 aleve gibi dusunun.

Aynı anda almak bana hiç mantıklı gelmiyor. Ben reçetesiz ilaç bile kullanırken çekinen birisiyim.

Diş ağrısı istisna. Adam diş ağrısı çekse ilk burayamı yazar? Kolu falan kopmadıysa içmesin bence. Zaten diş dışında öyle söküp attırıcak kadar ağrıma potansiyeli olan bir yer varmı ki vücutta?

Açıkçası birden fazla ağrı kesici içmeyi isteyecek kadar ağrı yapacak başka yer de yok vücutta. Konu "ciddi" bir acıyı durdurmak üzerine açılınca ilk diş geldi aklıma.

Evet zararlı özelikle ödem arttırıcı özelliği olan türler ile parasetamol gruplarını içmek zararlı. Şimdi Google'dan baksan mide kanaması dicektir. Evet riski var ama içmeyin. Hangi ilaçları aldınız?

Az once 2 Dexirin, 1 Aleve ictim. Dis agrisi icin. Muhtemelen sahurda tekrar agriyacak, her yemek yemeye agriyor ve ben de sabah 11-10'a kadar kaldigim icin orucken hap icemedigimden icecegim. Tekrar ayni sekil icerim. Disimi fircaladigim zaman agriyor, firlamadigim zaman agrimiyor. Dis macununu oyle sert kullanmiyorum. Dis fircasi ve macunu Colgate. Eger gercekten tekrar icmem zararliysa aciyi cekmeyeli miyim?

Açıkçası birden fazla ağrı kesici içmeyi isteyecek kadar ağrı yapacak başka yer de yok vücutta. Konu "ciddi" bir acıyı durdurmak üzerine açılınca ilk diş geldi aklıma.
Yani benimde aklıma ilk o geldi aslında. Belkide @408157 hocamız abartıyor olabilir mi? Diş ağrısı ise şimdilik geçmesi için içsin 1 defadan ölmez.
Az once 2 Dexirin, 1 Aleve ictim. Dis agrisi icin. Muhtemelen sahurda tekrar agriyacak, her yemek yemeye agriyor ve ben de sabah 11-10'a kadar kaldigim icin orucken hap icemedigimden icecegim. Tekrar ayni sekil icerim. Disimi fircaladigim zaman agriyor, firlamadigim zaman agrimiyor. Dis macununu oyle sert kullanmiyorum. Dis fircasi ve macunu Colgate. Eger gercekten tekrar icmem zararliysa aciyi cekmeyeli miyim?
Hocam diş ağrısı öyle hafif bir şey değil kesinlikle. yarın doktora git 1 gün oruc tutma bugünlük iç zaten 1 günden bir şey olmaz merak etme.

2-3 tane farklı ağrı kesici içmek yerine Apranax Fort göm. Ağzımda 2 diş eksik 1 tanesi de dolgulu hani bu ağrıyı çok çektim ve tek gerçek Apranax Fort'tur.

Yarın nöbetçi eczaneye uğrarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı