Birden fazla statik IP almak için ne yapılabilir?

Battincik

Kilopat
Daha fazla  
Türkiye şartlarında statik IP almak zaten zor farkındayım ama maalesef 1 tane yeterli gelmiyor. 2 veyahut daha fazlasına ulaşmak için ne yapabiliriz?
Böyle bir hizmet veren ISS var mıdır?
Ayrıca aklıma gelen bir başka fikir var ama üstüne fazla bir şey düşünemedim.

Bir sunucu kiralama firmalarından ortalama bir sunucu kiralayıp birden fazla IP alıp bu ipleri bir şekilde kendi internetimize yönlendirme gibi bir şey.

Bir sunucu kiralama firmalarından ortalama bir sunucu kiralayıp birden fazla IP alıp bu ipleri bir şekilde kendi internetimize yönlendirme gibi bir şey.
VPN kurar ana bilgisayarı sunucuya bağlayan 2. bir ağ arayüzü açarsın.

Türkiye şartlarında statik IP almak zaten zor farkındayım ama maalesef 1 tane yeterli gelmiyor. 2 veyahut daha fazlasına ulaşmak için ne yapabiliriz?
4-5 haneli faturalar ödersen alırsın. Daha basiti üst komşuyla paylaşımlı kullanmak olur. Onun modemden etherneti çeker kendi modemine bağlarsın. Onun modemin ayarlarından ağı 192.168.2.1 olarak ayarlarsın. Kendi modeminden de WAN'ı yapılandırırsın. 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 olarak iki arayüzden internete çıkabilir olursun.

1 IP'nin yetmemesi için 65.535 hizmet sunman lazım. Allah bereket versin.

Statik IP'yi ne için kullanıyorsunuz? Eğer kilit bir iş için değilse cihazınıza gelen internetin IP'sini modem üzerinden sabitleyerek birnevi Statik IP gibi çalıştırabilirsiniz.

VPN kurar ana bilgisayarı sunucuya bağlayan 2. bir ağ arayüzü açarsın.

4-5 haneli faturalar ödersen alırsın. Daha basiti üst komşuyla paylaşımlı kullanmak olur. Onun modemden etherneti çeker kendi modemine bağlarsın. Onun modemin ayarlarından ağı 192.168.2.1 olarak ayarlarsın. Kendi modeminden de WAN'ı yapılandırırsın. 192.168.1.1 ve 192.168.2.1 olarak iki arayüzden internete çıkabilir olursun.

1 IP'nin yetmemesi için 65.535 hizmet sunman lazım. Allah bereket versin.
VPN olayı basit ve hızlı bir çözüm yolu gibi geldi. IP adresini kullanacağımız makineye bir ip adresi sunucusu kuracağız bunun ne olduğunun bir önemi var mıdır? Örnek olarak OpenVPN kullanmamız bu iş için uygun mudur? 2. Olarak IP'yi alacak bilgisayarın konfigürasyonunu nereden yapmamız gerekiyor?

Statik IP'yi ne için kullanıyorsunuz? Eğer kilit bir iş için değilse cihazınıza gelen internetin IP'sini modem üzerinden sabitleyerek bir nevi statik IP gibi çalıştırabilirsiniz.

Efendim statik IP'ye para vermek sıkıntı değil ama birden fazlasını parasıyla bile alamıyoruz. Muhtemelen arkadaşın dediği 4-5 haneli faturalarda kurumsal internet gibi şeyler. Maalesef o kadar yukarı çıkmak yerine eve 4-5 tane internet bağlatmak daha mantıklı geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal internet arayüzü oluşturulup VPN bağlantısı bu arayüz üzerinden döndürülmeli. Ana bağlantı etkilenmemeli.

Mesajınızda elma logosu var. Ben Linux'da nasıl yapılacağını bilirim. Apple şeylerinden anlamam.

Yine de hangi işletim sisteminde yapacağınızı sormak isterim.

Sanal internet arayüzü oluşturulup VPN bağlantısı bu arayüz üzerinden döndürülmeli. Ana bağlantı etkilenmemeli.

Mesajınızda elma logosu var. Ben Linux'da nasıl yapılacağını bilirim. Apple şeylerinden anlamam.

Yine de hangi işletim sisteminde yapacağınızı sormak isterim.
İki sunucu tarafında da sanallaştırma mevcuttur yani bütün işletim sistemlerine açığım MacOS ile bir bağlantısı olmayacak kişisel bilgisayarım.

Kullanma amacın nedir ? Çıkarken mi lazım olacak ip gelirken mi?
Birden fazla amaç Depolama(Nas Tarzı ve Arayüzlü mobilden bağlanabilmek için) - Uzaktan Erişim - Web Host

İki sunucu tarafında da sanallaştırma mevcuttur yani bütün işletim sistemlerine açığım MacOS ile bir bağlantısı olmayacak kişisel bilgisayarım.

Birden fazla amaç Depolama(Nas Tarzı ve Arayüzlü mobilden bağlanabilmek için) - Uzaktan Erişim - Web Host
cloudflare'in ücretsiz servisinden faydalanabilirsin. bunun için statik ip bile gerekmez. NAS cihazı içinde her alana erişebilirsin.

cloudflare'in ücretsiz servisinden faydalanabilirsin. bunun için statik ip bile gerekmez. NAS cihazı içinde her alana erişebilirsin.
Sizi tam anlayamamış olabilirim.
NAS cihazı yerine bilgisayarı kullanmayı düşünüyorum benzer bir nas yazılımı ile.
Anlatmak istediğimi pek doğru anlatamamış olabilirim

Cihaza gelen internetin IP'sini nasıl sabitliyoruz?
Benim bildiğim bir DDNS var modem ayarlarından.

Geri
Yukarı