Birden fazla statik IP almak için ne yapılabilir?

Cihaza gelen internetin IP'sini nasıl sabitliyoruz?
Kullandığım modemde adres rezervasyonu diye bir ayar var. Bu ayar sayesinde internete bağlı olan cihazın MAC adresine bir IP sabitleyebiliyorum. Böylece cihaz Statik olarak belirlediğim IP'yi almış oluyor. Modem resetlense de, cihazın bağlantısı kopsa da ne olursa olsun tekrar benim belirlediğim IP'ye sabit oluyor.

Sizi tam anlayamamış olabilirim.
NAS cihazı yerine bilgisayarı kullanmayı düşünüyorum benzer bir nas yazılımı ile.
Anlatmak istediğimi pek doğru anlatamamış olabilirim
Kuracağın yazılım içerisinde konteynır ekleyebiliyor olmalısın. aldığın Hostname i Cluodflare ye Cloudflarenin vereceği kodu ise NAS için kurduğun yazılımın konteynırına ekleyerek ip adresin değişsede o token üzerinden flare seni bulacaktır. DDNS ile aynı mevzuat aslında. üstelik ücretsiz. ve tam hostname kullanabileceksin. DDNS servislerinde sadece onların verdiği uzantıyı kullanabilirsin ve üstelik para dökmen lazım.

Türkiye şartlarında statik IP almak zaten zor farkındayım ama maalesef 1 tane yeterli gelmiyor. 2 veyahut daha fazlasına ulaşmak için ne yapabiliriz?
Böyle bir hizmet veren ISS var mıdır?
Ayrıca aklıma gelen bir başka fikir var ama üstüne fazla bir şey düşünemedim.

Bir sunucu kiralama firmalarından ortalama bir sunucu kiralayıp birden fazla IP alıp bu ipleri bir şekilde kendi internetimize yönlendirme gibi bir şey.
Doğrudan Statik ip adresini bir firewall olmadan v.s. direk dışarı açma zaten yiyeceğin saldırının haddi hesabı olmaz. Ben yurtdışı erişimi kapattım. Hollanda Almanya dan Ddos yemeye başladım 1 gün içinde.

Kuracağın yazılım içerisinde konteynır ekleyebiliyor olmalısın. Aldığın hostname i cluodflare ye Cloudflare'nin vereceği kodu ise nas için kurduğun yazılımın konteynırına ekleyerek IP adresin değişsede o token üzerinden flare seni bulacaktır. DDNS ile aynı mevzuat aslında. Üstelik ücretsiz. Ve tam hostname kullanabileceksin. DDNS servislerinde sadece onların verdiği uzantıyı kullanabilirsin ve üstelik para dökmen lazım.

Doğrudan statik IP adresini bir firewall olmadan v.s. Direk dışarı açma zaten yiyeceğin saldırının haddi hesabı olmaz. Ben yurt dışı erişimi kapattım. Hollanda Almanya'dan DDoS yemeye başladım 1 gün içinde.

1. Fikir üstünde birazcık kafa yoracağım ama VPN hala çok basit ve hızlı bir çözüm olarak sıcak geliyor.

2. Fikir ise dediğiniz konuda bazı konularda haklı olabilirsiniz bu konuda tecrübem yok ama herkese açık olmayacak en azından IP adresini bilen kişiler erişebilecek

NAS cihazı yerine bilgisayarı kullanmayı düşünüyorum benzer bir nas yazılımı ile.
Anlatmak istediğimi pek doğru anlatamamış olabilirim
Birine 80 portunu diğerine 8080 portunu verin, oldu bitti.

İki IP kullanmak teoride USB aygıtını takmak kadar basit olsa da pratikte öyle değil. Anlatırken yoruldum ve gereksiz olduğundan anlatmama kararı aldım.

Onun yerine aynı porta NGINX ile yönlendirme yapıp 2 servis bile sunabilirsiniz. Neden 2 IP istediğinize gram mantık yükleyemedim. Sanırım 1 IP adresinden 65 bin port çıktığının farkında değilsiniz veya nasıl verimli kullanırsınız bilmiyorsunuz.

Marketen aldım 1 IP, eve geldim 65535 kapı.

Kullandığım modemde adres rezervasyonu diye bir ayar var. Bu ayar sayesinde internete bağlı olan cihazın MAC adresine bir IP sabitleyebiliyorum. Böylece cihaz Statik olarak belirlediğim IP'yi almış oluyor. Modem resetlense de, cihazın bağlantısı kopsa da ne olursa olsun tekrar benim belirlediğim IP'ye sabit oluyor.
Bu bahsettiğiniz IP, WAN IP'si olmuyor değil mi?

Birine 80 portunu diğerine 8080 portunu verin, oldu bitti.

İki IP kullanmak teoride USB aygıtını takmak kadar basit olsa da pratikte öyle değil. Anlatırken yoruldum ve gereksiz olduğundan anlatmama kararı aldım.

Onun yerine aynı porta NGINX ile yönlendirme yapıp 2 servis bile sunabilirsiniz. Neden 2 IP istediğinize gram mantık yükleyemedim. Sanırım 1 IP adresinden 65 bin port çıktığının farkında değilsiniz veya nasıl verimli kullanırsınız bilmiyorsunuz.

Marketen aldım 1 IP, eve geldim 65535 kapı.
Bazı portlar çakışıyor ve ve port değiştirmek maalesef çözüm yolu olarak kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet.
Millenicom.
Netspeed
Türk Telekom.
Boşta port varsa 4 firmadan internet alıp yapma ihtimalin var. Ya da firewall kullanırsın profil oluşturup çıkış ve giriş IP'lerini ayarlarsın serverda sanallaştırma yapıp ipleri sabitlersin.

Ev tipi bir çok cihazda çift IP mevzusu yok ancak çift wan olan cihazlar olabiliyor. Fakat benim fark ettiğim şöyle bir durum var.

Turkcell TV+ kullanılan aboneliklerde Superonline Fiber Router'a çift IP tanımlıyor. biri internet IP'si diğeri Turkcell TV+ için IP. Bu durumda operatör isterse bu cihazlara çift statik IP verebilir gibime geliyor.

1699512218550.png

Yeni konular

Geri
Yukarı