Birden fazla TXT dosyası nasıl seçilebilir?

Anladığım kadarıyla her metin için ayrı textbox oluşturmalısın. Yani foreach her dönüşünde yeni ve farklı isimde bir textbox oluşturmalı. Visible özelliklerini de kapatırsan görüntüsü problem olmaz.
Bu benim de aklıma geldi fakat, 1000 adet text dosyası seçildiğinde ve işleme alınmak istendiğinde 1000 adet textbox oluşturmak, onlara yazdırmak, oradan listview'e aktarmak işlemciye çok fazla yük yükler.

Veriyi bellekte tutmaya yarıyor. Textbox oluşturup yazmak yerine bunun içinde tutmak daha işlevsel olabilir. Satır satır okuma yanlış hatırlamıyorsam yapılabiliyordu ama emin değilim.
Bunu araştırdım ama işime yarayacak bir çözüm değil.

---

Araştırmalarım sonucunda şöyle bir şey buldum; az sonra aşağıda yazacağım kod satırları text dosyasının içine girip her satırı bir string diziye atıyor.

C#:
FileStream fs = new FileStream("C:/1.txt", FileMode.OpenOrCreate, FileAccess.Read, FileShare.ReadWrite); //dosyanın seçildiği alan.

StreamReader sr = new StreamReader(fs); //dosyayı okumaya yarayan sınıf tanımlanıyor.

string[] dizi = new string[5]; //5 elemanlı bir string dizi tanımlanıyor.

int i=0; //sayaç işlevi görecek değişken tanımlanıyor ve atanıyor.
while( sr.EndOfStream != true) //tarama bitene kadar devam etmesi için while döngüsü kullanılıyor.
{
    dizi[i]  = sr.ReadLine(); //o an okunan satır dizinin i'ninci elemanına atanıyor.
    i = i + 1; //sayaç bir arttırılıyor.
}

Şimdi benim düşüncem şöyle, ben bu yöntem ile bir text dosyasının içindeki verileri satır satır olmak üzere bir diziye toplayabilirim. Benim asıl amacım birden fazla text dosyasını elimde tutmak olduğu için bana her text dosyası için bir dizi gerekecek. Örneğin; 10 text dosyasını elimde tutmak için 10 adet string dizi gerekecek ve 10 adet text dosyası seçildiğini bir yerden öğrenmem gerekiyor.

Sonuç olarak bana MultiSelect özelliği aktifken kaç adet text dosyası seçildi bunun bilgisi gerekiyor, bu bilgiyi aldıktan sonra kaç tane string lazımsa For döngüsü ile o kadar string dizi oluşturacağım ve her text dosyasına bir dizi atayacağım. Daha sonra da bunları sırayla textbox'a yazdırarak en baştan beri amacım olan art arda yazdırma işlemini gerçekleştirmiş olacağım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı