Birebir değişim isteyen sorunlu MSI Gaming laptop mağduriyeti

Egemenhz1

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar herkese. Öncelikle iyi forumlar herkese.

Sorum ve sorunum şu ki:

Mayıs ayında MSI GL65 Leopard Gaming laptop satın aldım. Cihaz kendinden sorunluydu. Çok ısınıyordu ve fanlar buna yönelik deli gibi çalışıyordu. Öyleki cihaz boştayken CPU 80-90 arası ve GPU 50-70 arası değerler veriyordu. Bu verilere de cihazın içinde kurulu gelen MSI resmi uyg. Olan Dragon Center'dan ulastim. Hemen garantiye yollama kararı aldım fakat ünivesite sınavımı veremeden uğraşamayacağımdan iş temmuz başına( 2. haftasi başı )kadar sarktı ve kendimi ifade edip, sorunları listeleyip değişim istedim. Kargoladım ve cihaz gitti. Ben de o ara gökçeada da çalışmaya başladım ve yazın sonuna kadar da dönmedim. O arada tabii cihaz istanbula gitti ve geldi. Ben de döndüğümde büyük bir hevesle açtım ki ne göreyim. En ufak bir değişiklik dahi yok. Cihaz hala aynı sıcaklık değerlerinde ve fanlar sesli çalışıyor. Bir oyuna girdim. 30 sn içinde fanlar deli gibi dönmeye başladı. Korktum ve kapadım. Ardından servisten gelen kağıda göz attım ve yapilan işlemlere baktım.
Onarımı yapan kişi " cihazın işletim sis. Arızalı olduğunu( cihazı FreeDOS almadım ), BIOS ayarları güncellendiğini, fan borularının tıkalı olup temizlendiğini ve termal macunun kurumuş olduğunu akabinde yenilendiğini" belirtmiş. Bak hele bak 0 aldığım cihaz da fan boruları tikaliymis ve termal macunu kurumuş öyle mi? Bahsettiğim şeylerin yazdığı kağıt resmi ektedir.**

Arkadaşlar ben bu ürünü toplasak 7 8 saat kullanmadım, kullanamadım. Haklarım nelerdir, birebir değişim nasıl sağlayabilirim? Nasıl bir yöntem izlenmeli ki mağduriyetimi giderebileyim?

Okuyanlara şimdiden vakit ayırdığı için teşekkür ederim. Yardımcı olursanız sevinirim. Iyi forumlar.

Eğer vaktiniz varsa tekrar servise verin. Aynı şekilde gelirse bir daha verin ve değişim iade istediğinizi söyleyin. Yasal olarak bir teknolojik ürün 3. kez aynı arızayı veriyorsa değişim/iade yapmak zorunludur.

YouTube'dan benchmark testlerine bak ben bir sıkıntı görmedim laptopların soğutması iyi değilse sıcaklık 95 derecelere kadar yükseliyor.

Bu da i7-107550h ve RTX2060'lı GL65'in benchmark testi, senin oyun içi sıcaklık değerlerin nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

YouTube'dan benchmark testlerine bak ben bir sıkıntı görmedim laptopların soğutması iyi değilse sıcaklık 95 derecelere kadar yükseliyor.

Bu da i7-107550h ve RTX2060'lı GL65'in benchmark testi, senin oyun içi sıcaklık değerlerin nasıl?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam cihaz boştayken fakat o değerler.

Hocam yükte uçak olup kalkacak diye korkuyoruz artık. Fanlar çok hızlı çalışıyor. Değerlere bakmadım. Cihazı yine sokmam ile çıkarmam bir oluyor korkudan kapıyorum uygulamaları.

Korkmayın bir şey olmaz bütün laptoplar öyle çalışıyor. Zaten işlemci kendisini korumak için belirli bir sıcaklıktan sonra frekans kısıyor, MSI Afterburner kullanarak oyun içi değerlerinize bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı