Steam Hesabıma biri girip arkadaşlarıma sahte gift link atmış

Mr Grey

Zeptopat
Daha fazla  
Başlıkta gördüğünüz gibi biri Steam hesabıma girmiş ve hiçbir şeye dokunmadan arkadaşlarıma mesaj atıp çıkmış ama işin tuhaf yanı mobil guardıma mesaj bile gelmedi. Dedim virüs mü girdi Malwarebytes ile tarattım bir şey bulmadı. ESET'le tarattım bir şey bulamadı. Dedim hesabım başka şekilde çalındı herhalde ama nasıl çalınır ki? Hala şaşkınlıklar içerisindeyim, arkadaşım söylemese haberim bile yoktu. Format atıp şifre değiştireceğim olur mu bilmiyorum ama bir bilginiz varsa eğer virüs varsa da antivirüsler bunları göremiyorsa nasıl bulup yok edebilirim? Hesabımı bu adamlardan nasıl kurtarırım bilmiyorum.

Hepsini tek tek eksiksiz bir şekilde uygulayın.

1) Malwarebytes indirip sisteminizi taratın. Bununla da yetinmeyip sisteminizi güçlü bir antivirüs yazılımı ile taratmalısınız.
2) Login Buradaki bağlantıdan ise daha önce onay verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakın.
3) Güvenli bir cihazdan şifrenizi değiştirin. (Steam'e giriş yaptığınız cihazdan değil.)
4) Generate Hesabınız için yeni kurtarma kodları oluşturun.
5) Steam Community (Eğer API anahtarı oluşturulmuşsa) Steam API anahtarını iptal edin. Böylece Steam hesabınıza erişim sağladığınız tüm üçüncü parti siteler devre dışı bırakılacak.

Özellikle API anahtarını ve yetki verdiğiniz tüm cihazları devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Özel bir durum yoksa bu adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı