Birikimi korumak için genel tavsiyeler

ErcümentBey

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
25'ini yeni geçmiş bunalımda bir bekarım. Cüzi miktarda birikimim var. Düğün hayaliyle ucundan biriktirmeye çalıştığım ama masrafın %10'u bile etmeyecek bir para(10-15k)kaldı elimde sadece. Şahsi fikrim elimdeki parayla bir oyun bilgisayarı toplamak(bunun için de PC tavsiyesi verebilirsiniz). Fakat daha güvenli hissedebileceğim başka seçeneklerim var mı bilmek ve üzerinde düşünmek istiyorum. Her türlü tavsiyeye açığım. Konuyu yeni açmak istedim çünkü güncel dolar kuru ile değerlendirebileyim. Şimdiden teşekkürler.

Hocam o birikimle sadece buzdolabını alırsınız gerçekten zor iş evlilik bu devirde. Onun haricinde şu an dolar zirve seviyelerinde altın da öyle, ikisini de almak mantıklk değil bana kalırsa. Yatırım tavsiyesi değildir. Bilgisayarlarda da düşüş görüyorum bu aralar.

Bende senin yaşında biriyim bu devirde ailenin maddi durumu iyi olması lazım yoksa evlenemezsin evlensen bile zor bir hayat yaşarsın ben kriptoya yatırım yapıyorum bir umut güzel para kazanırım diye.

Hem kullanabileceğim hem de değerini kaybetmesini istemediğim bir şey diyeyim. Altın da alsam vakti gelince bozdurmak yerine olması gerektiği şekilde eşime takarım gibi.
Altın dolar yükselişte, ytd olmamakla beraber bu böyle devam eder mi yoksa birden düşer mi bilemeyiz, teknolojik bir aletiniz yoksa bence forumda indirim köşesini takip ederek güzel şeyler yakalayabilirsiniz.

Hocam o birikimle sadece buzdolabını alırsınız gerçekten zor iş evlilik bu devirde. Onun haricinde şu an dolar zirve seviyelerinde altın da öyle, ikisini de almak mantıklk değil bana kalırsa. Yatırım tavsiyesi değildir. Bilgisayarlarda da düşüş görüyorum bu aralar.
Aynı fiyatlara belki 2 ay sonra bile alabileceğim şeyler garanti değil maalesef bu sebeple tek tesellim bilgisayar alabilecek olmam en azından. Eşya alma konusuna giremiyorum saçma bir durumun ortasındayım sadece ve bu parayı kendime harcamak istiyorum.

Geri
Yukarı