Birinci Göz Hatanesinde bedava katarakt ameliyatı oldum

M

Misafir

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba;

Geçen gün bir yakınım dünyagöz hastanesine gitti, fark ücreti falan almıyoruz dediler, ama yalan. Tetkik adı altında 300 lira para kestiler yakınımdan. Toplam 400 e falan çıktı ordan yakınım.
Bende de küçük bir katarakt var. Birinci göz den bana ulaştılar nasıl olduysa, fark ücreti almıyoruz diye ilk önce söylediler. Dedim dünyagöz hastanesi fark ücreti alıyor aslan gibi sizde kelime oyunu yapmıyorsunuz dimi dedim.
Hayır efendim dediler, 12 TL devlete ödenen verginin parasını alıyoruz sadece dediler. Ee dedim tetkik alınmıcak mı ameliyat olucam dedim sonuçta, evet tetkik yapılıyor ama biz bu tetkiklerin ücretini almıyoruz dediler. Tamamen hastane içi bütçemizden ayırtık bütün giderleri dediler. Saygı duydum, biraz araştırdım internetten doktorları. Benim operasyonumu gerçekleştiren doktor, bu ameliyat için dünya çapında bütün doktorlarca kullanılan Orucoglu Spatula denen bir araç gereç icat etmiş. Doktorları da süperdi. Hastane de A sınıfı bir hastaneydi. Gözüm kapalı gittim açık çıktım. Herkese tavsiye ediyorum.
Yakınınız varsa bu kampanyalarından yararlanın. Geçen günde haberlerde izledim, 115 yaşındaki hastayı bütün doktorlar geri çevirmiş riskli diye, ama birinci göz hastanesinden Kazım hoca ameliyat etmiş o hastayı. Ve şuanda görüyor ninecim:)

Yüksek ücretler olduğu için bu konuyu açma gereği duydum. Babamızı annemizi ve daha büyüklerimizi , yakınlarımızı lütfen bilgilendirelim.

444 66 56 veya Birincigöz Hastanesi | Beylikdüzü | Göz Hastanesi | Beylikdüzü'nde Tek Tam Teşekküllü Göz Hastanesi. Lazerle göz tedavisi, LASIK, ilasik, katarakt, makula, sarı nokta, retina, glokom, şaşılık, kornea ve diğer göz sağlığı hizmetleri.

Hocam gözünüzden bir şey çalmış olmasınlar. :D Bu devirde ücretsiz katarakt ameliyatı gerçekten ilginç. Bende de mevcut ama görmemi engellemeyecek bir yerde.

Uyuşturucu ilaç olduğu için acı hissetmezsin ama ameliyattan sonra 1 gün ağrı yapıyor. Ameliyatta 20' sürüyor zaten... Lazer ameliyat için muayeneye gidicekler tek gitmesin, göz merceklerini büyütmek ilaç sıkıyorlar ve mercekler sonuna kadar açılıyor. 50 cm mesafeyi görebiliyorsun ama ne daha aşağısını ne de daha uzağı göremiyorsun. Lazerden sonra gözlerin bozulma olasılığı var ama benimki hiç bozulmadı. Lazerin garantisi yok yani... Ayrıca ameliyattan sonra çok net gördüğün için yoğun işıkta falan başın dönüyor, gözler alışmış yarım görmeye fazlası etkiliyor. Ben miyoptum.

Uyuşturucu ilaç olduğu için acı hissetmezsin ama ameliyattan sonra 1 gün ağrı yapıyor. Ameliyatta 20' sürüyor zaten... Lazer ameliyat için muayeneye gidicekler tek gitmesin, göz merceklerini büyütmek ilaç sıkıyorlar ve mercekler sonuna kadar açılıyor. 50 cm mesafeyi görebiliyorsun ama ne daha aşağısını ne de daha uzağı göremiyorsun. Lazerden sonra gözlerin bozulma olasılığı var ama benimki hiç bozulmadı. Lazerin garantisi yok yani... Ayrıca ameliyattan sonra çok net gördüğün için yoğun işıkta falan başın dönüyor, gözler alışmış yarım görmeye fazlası etkiliyor. Ben miyoptum.
Ağrı nasıl bi ağrı ? Dayanamıyacak kadar bir ağrı mı yoksa tırnağını çok kısa kesersinde o ete batan tırnak gibi bi ağrı mı ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı