Birinci işletim sistemindeki oyunu ikinci işletim sisteminde açtıktan sonra performans artışı olur mu?

clickclakbum

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6GB DDR3
Ekran kartı
GT 740M
Anakart
8DCN40WW
İşlemci
i5 4200U
Windows 8.1 kullanıyorum ve içi bayağı dolu, 50GB boş yerim var. Oyun sebebiyle diski ikiye böldüm ve ikinci diske Windows 10 kurdum. GTA Online oynuyorum ve 1-2 saat oynamamın ardından droplar sıklaşıyor. İkinci işletim sistemiyle birinci işletim sisteminde kurulu GTA Online oynarsam droplar hafifler mi?

Son düzenleme:
GTA Online CPU ve belleğe yükleniyor, bu bağlamda bellek tüketimi daha az olan 8.1'de oynanması teknik olarak daha iyi performans vermeli. Ancak Windows 10'un güncel DirectX adaptasyonu ile daha iyi performans elde edebilirsiniz. Denemekten zarar gelmez.

GTA Online CPU ve belleğe yükleniyor, bu bağlamda bellek tüketimi daha az olan 8.1'de oynanması teknik olarak daha iyi performans vermeli. Ancak Windows 10'un güncel DirectX adaptasyonu ile daha iyi performans elde edebilirsiniz. Denemekten zarar gelmez.
Windows 8.1 Windows 10'dan daha çok bellek ve CPU tüketimi yapıyor, çünkü arka planda çalışan bir sürü tarayıcı (tek bir tarayıcı kullanmıyorum) ve Office programları vesaire derken bellek kalmıyor bile. Windows 10'u modifiyeli kullanıyorum, neredeyse hiçbir Windows servisi yok içerisinde. Ek olarak; Windows 8.1'in diskindeki GTA 5'i Windows 10'a atsam (Steam dosyasının içine) daha fazla performans kazandırır mı bana?

Yeni konular

Geri
Yukarı