Birkaç ay kullanılmayan Ininal karta para yatırılırsa ücret çekilir mi?

DandelioN1264

Decapat
Daha fazla  
İninal ile bir şey alırken, karta para yatırırken tamı tamına para yatırmaya özen gösteriyorum. Alacağım şey 89 TL ise 90 TL yatırmam. İninal'le bir şey aldım ve kartımda 78 kuruş kaldı ve günü geldiği için kartımdaki 78 kuruşu aldı. Daha sonra ben oyun için bir şey alacaktım, para yatırdım tamı tamına yine ve kartımdan 1.28 lira çekildiğini gördüm. 1 TL daha yatırmak zorunda kaldım.

Sorum şu: Diyelim ki ininal kartımda 0 TL var ve ben kartı 6 ay kullanmadım. 6 ay sonra para yatırırsam karta 12TL para mı çeker karttan?

İninal ile bir şey alırken, karta para yatırırken tamı tamına para yatırmaya özen gösteriyorum. Alacağım şey 89 TL ise 90 TL yatırmam. İninal'le bir şey aldım ve kartımda 78 kuruş kaldı ve günü geldiği için kartımdaki 78 kuruşu aldı. Daha sonra ben oyun için bir şey alacaktım, para yatırdım tamı tamına yine ve kartımdan 1.28 lira çekildiğini gördüm. 1 TL daha yatırmak zorunda kaldım.

Sorum şu: Diyelim ki ininal kartımda 0 TL var ve ben kartı 6 ay kullanmadım. 6 ay sonra para yatırırsam karta 12TL para mı çeker karttan?
Normalde aylık 2 TL kart ücreti var, kartı kullansanız da kullanmasanız da. Bunun hesabını yaparak para yükleyin. Ancak resimde de gördüğünüz gibi içerisinde bakiye olmayan kartlarda durum farklı olabilir. En sağlıklı bilgiyi müşteri hizmetlerinden alırsınız.

1642257123772.png

Son düzenleme:
Hayır. Eğer ki kartın içerisinde 2 TL olmazsa çektiği kadar çekebiliyor. Örneğin kartınızda 1,50 TL var. Ininal 1,50 TL'yi çekiyor, tekrar para yatırırsanız 50 kuruşu da anında çekiyor. 4 ay para yatırmadığınızı varsayalım, eğer ki kartınızdan 2 TL'yi tam çekebilmişse o ayın ücretini çekmiyor. ayrıca 4 ayın aidat ücretini çekme gibi bir durum da yok.

Kartta para varsa aylık ücret alır yoksa almaz. Aylık ücretin birikmesi gibi bir durum yok. Para yatırırsanız sadece o ay için 2 lira keser üstüne bir de yatırma ücreti kesiyor nereden yatırdığınıza bağlı olarak. Örnekle açıklamak daha kolay olur diye düşünüyorum. Mesela bugün kartınıza 100 liralık bir yükleme yaptınız. Kartınızdan öncelikle 2 liralık aylık kullanım ücretini ardından da (ne kadarsa) para yatırma ücretini keser biz bu miktara da 2 lira diyelim. Sonuç olarak kartınıza para yatırdığınız anda kartta 96 lira kalır. Diyelim ki 90 liralık bir alışveriş yaptınız ve kartınızda 6 lira kaldı, bu durumda sonraki ay geldiğinde karttan 2 lira daha çeker ve kartınızda 4 lira kalır.

Geri
Yukarı