Birkaç Denemeden Sonra Açılan Bilgisayar Sorunu

remziozer

Hectopat
Daha fazla  
1500 TL PC toplama rehberindeki aynı PC'yi topladım ancak bilgisayari açma tuşuna basiyorum, çalışıyor iki saniye sonra kapaniyor. Bir kaç kez basarak denedikten sonra çalışmaya başlıyor stabil bir şekilde. Herhangi bir kapanma sorunu yok ancak bilgisayari açarken böyle bir sorun yaşıyorum.

Bu sorun neyden sonra oldu derseniz tahminimce bilgisayardaki RAM'leri 2400 MHz'de kullanmak için BIOS'tan ayar değiştirdim. Bilmiyorum ancak, belki ondandir.

2400 kullanamayacaksam bu kadar para niye verdim, ayrıca Technopat'in videosunda kullanıyorlar sorun yok bende niye var? 2400'den dusurup denemedim bu sorun oluyor mu diye, çünkü sürekli olan bir şey değil. Arada oluyor bu gıcık edici sorun!

BIOS'u güncellememden başka tavsiyesi olmayan arkadaşlar varsa, nasıl yaparım guncellemeyi? Çözümlerinizle yazarsanız sevinirim. Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım, konu hakkında yardımcı olursanız minnettar olurum. İyi çalışmalar.

Dostum 6 yıl önce öyle bir sorun benimde başıma gelmişti, benim PSU sonrasında bozuldu yenisini taktım sıkıntı tamamen ortadan kalktı. Tabi şöyle bir şeyde var o bilgisayar 2008 de toplanmıştı. Arkadaşında falan PSU varsa onu tak bir dene eğer sıkıntısız çalışıyorsa benim sorunum gibi sıkıntılı parça PSU olabilir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı