Birkaç farklı mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Merhaba NVIDIA GT540M ekran kartlı bir laptopa sahibim. Ekran kartımda arıza olduğunu düşünüyorum. Oyunlarda ekranda çizgiler çıkıyor ve kapanma durumu yaşıyorum bununla birlikte farklı farklı mavi ekran hataları veriyor. En son YouTube'da video izliyorken farklı bir mavi ekran hatası aldım. Problem yazılımsal olabilir mi diye düşünerek bu konuyu açıyorum. Herhangi bir driver sorunuysa sizden yardım bekliyorum.

CPU: Intel Core i7-2670QM.
GPU: NVIDIA GT540M 2 GB.
RAM: 8 GB DDR3.
HDD: 500GB.
Dump Dosyaları Google Drive

Ekran kartı sürücüm evet güncel. Kart bir arızadan dolayı sürücüye yanıt vermediğinden dolayı sürücü hatası olarak çıkıyor karşımıza kendi düşüncem. DISM rehberini uyguladım şimdi deneme yapacağım.

DISM rehberinden sonra bir şey değişmemişti. Az önce laptopun termal macunlarını yeniledim. Isı borusunu grafik kartına tutan vidaları çok fazla sıkamadım diye tahmin ediyorum (tornavidanın azizliği) çok bir sıcaklık değişimi göremedim fakat oyunlarda çizgiler çıkması ve görüntünün bozulmasıyla ilgili hiçbir şey yok şu an. Hatta termal macun yenileme işleminden önce grafik kartı devreye bile girmiyordu oyundan atıyordu. Şu an 2 saat kadar oyun oynadım ve hiçbir sıkıntı yok. Problem olursa yazacağım.

2 Gün normal kullanımın ardından tekrar crash almaya başladım. Oyunlarda ekran çizgilenmesi gibi sorunlar geri geldi. Valorant'dan ekran kartı sürücüsü çöktü hata raporu alıyorum. Donanım arızalı sanırım yapacak bir şey yok. Teşekkür ederim yardımların için @283156

Yeni konular

Geri
Yukarı