Birkaç istisna dışında oyunların eskisi kadar güzel olmaması

EVANESCENCE

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Sabahtan akşama kadar Metal ve rock dinlemek
Neden böyle sizce? Neden artık oyunlar eskisi kadar güzel gelmiyor? Sadece birkaç belirli oyunlar gerçekten güzel günümüzde. Hiç saymaya bile gerek yok hemen hemen tahmin edebiliyorsunuzdur zaten.

Sizce bunun sebebi bizim artık büyüdüğümüz için eski heyecanın olmaması mı yoksa artık gerçekten oyunlar kötü mü?

Neden böyle sizce? Neden artık oyunlar eskisi kadar güzel gelmiyor? Sadece birkaç belirli oyunlar gerçekten güzel günümüzde. Hiç saymaya bile gerek yok hemen hemen tahmin edebiliyorsunuzdur zaten.

Sizce bunun sebebi bizim artık büyüdüğümüz için eski heyecanın olmaması mı yoksa artık gerçekten oyunlar kötü mü?
Büyümekten ziyade artık oyun yapımcılarının kendini pek kastığını düşünmüyorum. Eskiden güzel oyun çıkarmak için çabalayan firmalar vardı bence ama artık bütün iş ticaret. Çünkü belirli bir kesim var bir şirketin istisnasız bütün oyunlarını alan. Diğer oyuncular umurlarında olmuyor pek. O her oyunu alan tayfa bunlara yetiyor anlaşılan.

Bence şöyle, eskiden oyunların yenilikçi mekanikleri vardı, yani fpsde çığır açan oyunlar, açık dünyayı hayata getiren firmalar, soulsun mekaniklerini aşırı derecede arttıran firmalar,şimdi hepsi birbirine benziyor

Hocam şimdi tadımız kalmamış. Hiçbir şeyden zevk almıyorum ben. Tabi bu psikolojik sebebi. Bence artık yenilik getirilmiyor daha doğrusu getirilecek bir şey bulunamıyor. Telefonlar gibi her sene aynı telefon, heyecan uyandırmıyor. Başka sebepler de vardır ama aklıma gelenler bunlar.

Hocam şimdi tadımız kalmamış. Hiçbir şeyden zevk almıyorum ben. Tabi bu psikolojik sebebi. Bence artık yenilik getirilmiyor daha doğrusu getirilecek bir şey bulunamıyor. Telefonlar gibi her sene aynı telefon, heyecan uyandırmıyor. Başka sebepler de vardır ama aklıma gelenler bunlar.
Katılıyorum. Hikayeli oyun desen giresim gelmiyor, rekabetçi gireyim diyorum tadım daha çok kaçıyor sonra. Her sene aynı oyun çıkınca insanın oynayası gelmiyor. Bir de her yıl aynı oyunu çıkarıp boru gibi fiyatlar isteyince her oyuna da ulaşamıyorsun malum.

Bence en büyük sorunlardan biri değil ama bana göre bir sorun soulslike türünün aşırı popülerleşmesi. Yani souls oyunlarına kendim de bayılıyorum ama artık neredeyse her oyunun souls like türünden ilerlemesi sinirimi bozuyor. Farklı yenilikçi stüdyolar nerede kaldı be abicim.

Yeni konular

Geri
Yukarı