Eskisi gibi oyun oynama isteğinin olmaması

venom94

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Eskiden bilgisayar başından kalkmaz oyun oynardim, şimdi ise PS4 var ama suratına bile bakmıyorum. 4-5 senedir öyle. 27 yaşındayım. Bir yaştan sonra sarmıyor. Menajer oyunu falan güzel ama onu da bilgisayarım o kadar dandik ki kaldırmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende şu aralar oluyor ama yaşım küçük. Bunun sebebini biraz düşündüğümde yaşımdan değil de zamandan kaynaklı olduğunu fark ettim. Önceden çalışmazken rahatça bir oyuna kafa yorarak bütün gün oyun oynardım. Şimdi kısıtlı olan zamanımda uzun komplike oynanışı olan oyunlar yerine CS:GO Valorant gibi basit 1-2 saat geçirebileceğim oyunları oynuyorum. Ama pazar günleri oturduğumda içimde kalan ne kadar oyun varsa rastgele oynuyorum.

Oyun oynama bıkkınlığı, eskisi gibi sarmaması yaşla alakalı değil bence. Ben de 44 yaşındayım ve Atari/ Super Mario'yla başlayıp, bu güne kadar her yakaladığım boş zamanlarımda oyun oynarım ama artık beni de sarmıyor...
Yeni ve en sevdiğim serilerden biri olan Far Cry 6'yı %23 oynanışta bıraktım.
Ekran görüntüsü 2022-01-14 102347.jpg

Son bir kaç yıldır yapılan oyunlar gerçekten rezalet; hep aynı çünkü...
Oyuna başlıyorsun, ilerliyorsun ama aslında yine baştan başlamış gibi oluyorsun. Yani aslında ilerliyormuşsun gibi gelse de, aynı bölümü, oynanış biçimini tekrar tekrar oynuyor bir kaç dakika sonra da bıkıyorsun.

Halbuki bir Medal Of Honor 2010, Battlefield Bad Company 2, Cal Of Duty Modern Warfare 2, Mafia 2, Stalker Shadow Of Chernobyl, Call Of Juarez, Homefront ve Far Cry 1 öyle miydi?
Her bölüm atladığınızda farklı efektler, farklı oynanış biçimleri, farklı ve daha agresif ya da yumuşak müzik efektleri vs...
Allah bu yapımcıların evlerine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun... (Bu arada, endişe etmeyin, bu beddua tutmuyor😁)

Biraz oyunlara ara ver ve tekrardan oyunlar oynamaya başla. Mümkünse iyi oyunlar olsun.

Geri
Yukarı