Birkaç saniye havayla temas eden termal macun bir süre sonra bozulur mu?

İçi dolu şırıngadan içi boş şırıngaya termal macun aktarmak istiyorum. Bunu yaparken birkaç saniye hava ile temas etmesi macunu bir süre sonra bozar mı? Şırıngaya sonradan doldurduğum termal macunu 6 ay sonra açıp sürmek istesem bozulmuş olur mu mesela?
Bırak aynı yerde kalsın, kurutmadan sürece aşırı soğutarak bir sorun olmaz.

Burayı açar mısınız? Doğru sürülmüş bir termal macun hava ile nasıl temas edebiliyor?

Olay zaten görsellerdeki gibi soğutucu plaka ile işlemci yüzeye hava geçirmez termal iletken ekleyerek CPU’yu soğutulmuş plakaya dokundurmak değil mi?

Hava ile temas etmediğinde nasıl, ne sebeple kullanamıyoruz?

Eki Görüntüle 1952633

Eki Görüntüle 1952634
Macunu işlemci üzerine sürerken bunu uzayda mı gerçekleştiriyorsunuz sevgili Mod bey? Arkadaş macun kullanılırken zaten havayla temas ediyor bloğu kapatana kadar demek istemiş.

Yine de sıfır macunu açıp, başka bir zemine aktarmanız, macunun ömrünü azaltacaktır. Açılan macun zaten 1 seneye kalmadan zarar görür. O yüzden konu sahibi ihtiyacı olunca abisine sorabilir almak için, böyle şeyler yapacağına.

İntel'in yeni işlemcilerinde termal macunlar stok soğutucunun arkasına sürülmüş bir şekilde geliyor. Sen düşün, bu ürün mağazalarda satılmayı bekliyor, satılıyor, kargoya veriliyor, eline ulaşıyor. Tüm bu süreç boyunca geçen zamanı sen düşün.

Bence bozulur. Ben öyle düşünüyorum. Sonuçta işlemci üstüne sürdükten sonra yaklaşık 0.003 ms gibi bir sürede hemen fanı yerleştirmek gerekli. Benim bi arkadaşımda olmuştu. Sürdü, 0.004 ms de taktı ama bozulmuştu macun.

İçi dolu şırıngadan içi boş şırıngaya termal macun aktarmak istiyorum. Bunu yaparken birkaç saniye hava ile temas etmesi macunu bir süre sonra bozar mı? Şırıngaya sonradan doldurduğum termal macunu 6 ay sonra açıp sürmek istesem bozulmuş olur mu mesela?

Kanka zaten işlemciye sürüncede hava ile temas ediyorya? Bir şey olmaz.

Macunu işlemci üzerine sürerken bunu uzayda mı gerçekleştiriyorsunuz sevgili Mod bey? Arkadaş macun kullanılırken zaten havayla temas ediyor bloğu kapatana kadar demek istemiş.

Yine de sıfır macunu açıp, başka bir zemine aktarmanız, macunun ömrünü azaltacaktır. Açılan macun zaten 1 seneye kalmadan zarar görür. O yüzden konu sahibi ihtiyacı olunca abisine sorabilir almak için, böyle şeyler yapacağına.
“Sürüldüğünde (Sürülürken değil) - İşlemci kapandığında hava ile temas var. “ diyen mesajı şu şekil anlamakta başka bir boyut tabi. Bence öyle demek istememiş, istemişse de yanlış kelime seçmiş ancak sen bilirsin.

Son düzenleme:
“Sürüldüğünde (Sürülürken değil) - İşlemci kapandığında hava ile temas var. “ diyen mesajı şu şekil anlamakta başka bir boyut tabi. Bence öyle demek istememiş, istemişse de yanlış kelime seçmiş ancak sen bilirsin.
Başka boyutu açıklayayım sana, şimdi sen macunu aldın, ne yaptın? Sürdün değil mi işlemci üzerine? Ne olmuş oldu? "Sürülmüş" yani "Sürüldüğü an" yani sürüldüğünde. Sonrasındaki cümlesi tartışılabilir ama bu da yine, işlemci kapandıktan sonra yanlardan hava ile temas ettiği ince bir kesim olduğunu gerçeğini değiştirmiyor. Sizin örnek verdiğiniz taraf sadece işlemcinin üstü. Vakumlu özel bir alan da oluşmadığı için, "hava almıyor" deyimini de kesin olarak kullanamayız.

Zaten siz de başka boyutlarda anladığınız için yazıları, millet devamlı gereksiz mesaj cezası alıyor.

Burayı açar mısınız? Doğru sürülmüş bir termal macun hava ile nasıl temas edebiliyor?

Olay zaten görsellerdeki gibi soğutucu plaka ile işlemci yüzeye hava geçirmez termal iletken ekleyerek CPU’yu soğutulmuş plakaya dokundurmak değil mi?

Hava ile temas etmediğinde nasıl, ne sebeple kullanamıyoruz?
Yanlış anlaşılmış, ayırarak yazmam gerekirdi. Biraz fazlaca manayı kısa bir yere sığdırmışım.

Macunu işlemciye sürerken macun arkadaşın bahsettiği durumu yaşıyor, birkaç saniye havayla temas ediyor. Zaten plaka ile işlemci arasında termal macun bulunuyor, termal macun, çevresinden hava alıyor, hava aldığı hâlde bozulmuyor. Konu sahibi arkadaşın dediği gibi olsaydı, yani öyle hemen bozuluyor olsaydı termal macun ürününü hiç kullanamazdık, demek istemiştim.

Yanlış anlaşılmış, ayırarak yazmam gerekirdi. Biraz fazlaca manayı kısa bir yere sığdırmışım.

Macunu işlemciye sürerken macun arkadaşın bahsettiği durumu yaşıyor, birkaç saniye havayla temas ediyor. Zaten plaka ile işlemci arasında termal macun bulunuyor, termal macun, çevresinden hava alıyor, hava aldığı hâlde bozulmuyor. Konu sahibi arkadaşın dediği gibi olsaydı, yani öyle hemen bozuluyor olsaydı termal macun ürününü hiç kullanamazdık, demek istemiştim.
Yani, 3000+ mesajlı 40+ çözümlü bir kişinin zaten çok da yanlış bilgi verebileceğini sanmıyorum. İnsanların cevaplarını yorumlarken kim diye de bakılmalı.

Hızlı anlatım nedeniyle belki çelişki yaşanabilir ama 2 kere okununca aslında ne dendiği net bir şekilde anlaşılıyor.

Geri
Yukarı