Bisiklet 6. vitesten 7'ye zor geçiyor

Emin Faruk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon 7670M İntel HD Graphics 4000 8GB RAM İntel Core İ5-3230m 240 GB SSD
Merhaba arkadaşlar. Bisikletimin attırıcısı yamulmuştu. 6'dan 7'ye zor geçiyordu bir zaman sonra vitesler tamamen bozuldu. Sonra attırıcıyı değiştirdim sorun gider diye düşündüm ama gitmedi. 6'dan 7'ye attığımda ya 15-20 sn sonra geçiyor ya da çok sert bir şekilde pedal çevirince geçiyor. Nasıl çözebilirim sorunu?

Hocam aktarıcının ayarı var. Onu yapmanız lazım. Yada yakınlarınızda varsa bisikletçi o yapar hemen çok zor bişi değil. Bazen telden yapılıyor bazen de aktarıcı üzerinde vidalar var, oradan.

Merhaba arkadaşlar. Bisikletimin attırıcısı yamulmuştu. 6'dan 7'ye zor geçiyordu bir zaman sonra vitesler tamamen bozuldu. Sonra attırıcıyı değiştirdim sorun gider diye düşündüm ama gitmedi. 6'dan 7'ye attığımda ya 15-20 sn sonra geçiyor ya da çok sert bir şekilde pedal çevirince geçiyor. Nasıl çözebilirim sorunu?

Arttırıcı yeniyse büyük ihtimal takıldıktan sonra ayarı tam yapılmamıştır. Yaptırdığınız yere veya yakındaki bir bisikletçiye söyleyin ayarını yaparlar.

Zincirler ne kadar eski? Yani kışın ve yazın fark etmez zincir yağlanması gerekiyor. Zincir yağsız olabilir. Eğer yağsız ise zorlayıp zinciri kırma şansınız dahi var.

6 aylık zincir 1 ay önce yine yağlandı.

Hocam aktarıcının ayarı var. Onu yapmanız lazım. Ya da yakınlarınızda varsa bisikletçi o yapar hemen çok zor bir şey değil. Bazen telden yapılıyor bazen de aktarıcı üzerinde vidalar var, oradan.

Muhtemelen ondan oluyor teşekkürler.

Geri
Yukarı