Bisiklet vites düşürmek aşırı zor

TéQ10

Kilopat
Bisiklette arka vitesi düşürmek aşırı zor (ön vitese şimdiye kadar hiç dokunmadım) ama yükseltmek istesem direk dönüyor.
Vites kolu şu çevirmeli olanlardan. Vites kolunu mu değiştirmeliyim yoksa başka bir çözümü var mı?
@BilgisayarKurdu

Bisiklette arka vitesi düşürmek aşırı zor (ön vitese şimdiye kadar hiç dokunmadım) ama yükseltmek istesem direk dönüyor.
Vites kolu şu çevirmeli olanlardan. Vites kolunu mu değiştirmeliyim yoksa başka bir çözümü var mı?
@BilgisayarKurdu

Aslında vites yükseltmenin düşürmekten daha zor olması gerekirdi. Tellerin ve mekanizmanın yağlanması belki durumu biraz iyileştirebilir.

Arka vites mekanizmasına giden siyah kablonun bittiği noktada döndürülebilen ufak bi ayar parçası var onu sağa ve sola çevirerek istediğin ayarı yapabilirsin. Bu işe yaramaz ise vites atma mekanizmasında iki adet vida var onların ayarını yapabilirsin.

Aslında vites yükseltmenin düşürmekten daha zor olması gerekirdi. Tellerin ve mekanizmanın yağlanması belki durumu biraz iyileştirebilir.
Düşürmek dediğim 1, 2 ve 3'e düşürmesi zor. Aslında vites kolunu değiştireyim diyorum yanlışlıkla vitesi yükselttiğim için. Zaten pek de memnun değilim bu koldan.
Hem yağlattırıp, hem vites kolunu değiştireceğim sanırım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı