Bisiklet alırken fren farkı önemli mi?

Eren.Duran

Centipat
Daha fazla  
Merhaba alacağım bisiklet Kron XC 100 hidrolik fren. 2. el alacaktım 6000-7000 bin TL'ye fakat kargo sorunları yüzünden (dolap, Gardrops uygulamaları) sıfır almayı düşündüm. Hidrolik frenli versiyonlar şu fiyatlarda:

Fakat v fren türleri:

Bu fiyatlarda maalesef.
Ürünü zaten 6-9 taksit ile biriktirerek alacağım için 500 TL bile benim için büyük bir fark maaleseff.
Her neyse sorum şu:
Bu ürünlerde tek fark fren tipleri mi? Eğer sadece fark frense v frenli halini almamı önerir misiniz?

Merhaba alacağım bisiklet Kron XC 100 hidrolik fren. 2. el alacaktım 6000-7000 bin TL'ye fakat kargo sorunları yüzünden (dolap, Gardrops uygulamaları) sıfır almayı düşündüm. Hidrolik frenli versiyonlar şu fiyatlarda:

Fakat v fren türleri:

Bu fiyatlarda maalesef.
Ürünü zaten 6-9 taksit ile biriktirerek alacağım için 500 TL bile benim için büyük bir fark maaleseff.
Her neyse sorum şu:
Bu ürünlerde tek fark fren tipleri mi? Eğer sadece fark frense v frenli halini almamı önerir misiniz?

Hocam ilk attığınız bisiklet mekanik disk frenli bu arada. Disk fren arazi tarzı yerler için daha uygundur arazi tarzı yerlerde kullanacaksanız kesinlikle disk almalısınız. Disk frene sahibim asfaltta sürüyorum bir sorunu olursa hidroliklerin maliyeti çok pahalıya geliyor tamiri daha zor tabii ki de disk daha iyi tutuyor fakat fiyat farkına kesinlikle değeceğini düşünmüyorum.

60 kiloyum :), bir de XC 75 modelleri bu fiyatta var hidrolik diskli hem de ona ne diyorsunuz? XC75 ve XC100 arasında çok fark var mı?

XC75 alınmaz hocam sıkıntılı bisiklet.

Fakat v fren türleri:

Bu fiyatlarda maalesef.
Her neyse sorum şu:
Hocam V fren güzeldir ve parçası da ucuzdur. Ama hidrolik kadar performanslı olmaz. Hidrolikte ise performans iyidir fakat sorunu çok ve onarımı pahalıdır. Hidrolik disk kullanan arkadaşlarım mekanik diske geçtiler. Mekanik disk öneririm.

Hocam V fren güzeldir ve parçası da ucuzdur. Ama hidrolik kadar performanslı olmaz. Hidrolikte ise performans iyidir fakat sorunu çok ve onarımı pahalıdır. Hidrolik disk kullanan arkadaşlarım mekanik diske geçtiler. Mekanik disk öneririm.
Mekanikte hidrolik kadar olmasada pahalı ancak biraz araştıracağım.

Hocam ilk attığınız bisiklet mekanik disk frenli bu arada. Disk fren arazi tarzı yerler için daha uygundur arazi tarzı yerlerde kullanacaksanız kesinlikle disk almalısınız. Disk frene sahibim asfaltta sürüyorum bir sorunu olursa hidroliklerin maliyeti çok pahalıya geliyor tamiri daha zor tabii ki de disk daha iyi tutuyor fakat fiyat farkına kesinlikle değeceğini düşünmüyorum.

XC75 alınmaz hocam sıkıntılı bisiklet.
Hocam şimdi ben öyle aşırı arazide sürmem kendimi biliyorum en fazla şehir içindeki çamurlu yerler ve biraz asfaltlı yollarda doğa vs..

Hocam önerim Salcano Bianchi Kron gibi sağlam markaları arayın araştırın bu markada bisikletler ağır kullanılmadığı sürece çok iyidir. Bir arkadaşım vardı kendisi Kron XC100 aldı bisikleti aldığından beri çok ağır kullanıyordu bisikleti 4 alalı olmayalı birçok yerini kırdı şu an bisikletin parçalarını yükseltiyor çok sağlam bisiklet oldu. Bisiklet ile merdivenden merdivene transfer yapacağım downhill yapacağım derseniz fiyatları çok daha yukarı çekmeniz gerekiyor. Bu fiyatta bisikletler pahalı olmasına rağmen bu işler için uygun değiller.

Kron XC75 kullanıyorum, arkadaşımda XC100 V fren var. Hidrolik fren V frene göre çok daha iyi.

Ama diskleri zarar görürse masraflı olabiliyor.

Geri
Yukarı