Bisiklet Aydınlatma Önerisi

Bahadır34

Hectopat
Daha fazla  
Bu bütçeye illaki bir yerden kısıyorlar.
Ya şarjı az dayanıyor, ya ışığı az oluyor.
Tavsiyem şerit led arkaya kırmızı takarsın, öne de beyaz takarsın.
Ortaya bir yere 9V pil ve gidona bir anahtar çıkart hem kolay bir şekilde erişimin olur.
Kabloları da vites teline/fren teline dolayarak götürebilirsin.

Aydınlatma konusunda; kullandığım veya çevremde rastladığım ürünleri önerebilirim yalnızca. En başta pilli aydınlatma ürünlerinden uzak durmanızı öneririm. Pil olayı hoş değil, şarj edilebilir batarya olan ürünlere bakın. Micro USB ile şarj edilebilen ürünlere göz atın.

Arka aydınlatma için Meilan X6 gibi uzun süreler boyunca sorun yaşamadan, memnun kalarak kullanacağın - aydınlatma seviyesi yüksek, fark edilirliği yüksek ürünler kullanmanı öneririm; Aliexpress.com: Meilan Technology Co.,Ltd üzerinde Güvenilir bike rear light tedarikçilerden Meilan X6 Bisiklet Işık Kuyruk Işık Akıllı ve Şarj Edilebilir Düzene Bisiklet Arka Işık Satın Alın
Zaman kısıtlaman yoksa dışarıdan sipariş et, batarya anlamında beni çok memnun etti. Uzun süreler yeterli oluyor bataryası. 7 farklı modu var ve fark edilirliği yüksek, şık bir ürün. Tasarım anlamında da çok hoş. Ben bunu kullanıyorum senelerdir, bozulsa alacağım arka aydınlatma yine Meilax X6 olur.

Far konusuna gelirsek ihtiyaçlarına göre değişen çok farklı ürün yelpazesi var. Fener tipi aydınlatmaları sever misin? Yoksa kısa mesafe alanı güzel aydınlatan ürünler önereceğim.

Aydınlatma konusunda; kullandığım veya çevremde rastladığım ürünleri önerebilirim yalnızca. En başta pilli aydınlatma ürünlerinden uzak durmanızı öneririm. Pil olayı hoş değil, şarj edilebilir batarya olan ürünlere bakın. Micro USB ile şarj edilebilen ürünlere göz atın.

Arka aydınlatma için Meilan X6 gibi uzun süreler boyunca sorun yaşamadan, memnun kalarak kullanacağın - aydınlatma seviyesi yüksek, fark edilirliği yüksek ürünler kullanmanı öneririm; Aliexpress.com: Meilan Technology Co.,Ltd üzerinde Güvenilir bike rear light tedarikçilerden Meilan X6 Bisiklet Işık Kuyruk Işık Akıllı ve Şarj Edilebilir Düzene Bisiklet Arka Işık Satın Alın
Zaman kısıtlaman yoksa dışarıdan sipariş et, batarya anlamında beni çok memnun etti. Uzun süreler yeterli oluyor bataryası. 7 farklı modu var ve fark edilirliği yüksek, şık bir ürün. Tasarım anlamında da çok hoş. Ben bunu kullanıyorum senelerdir, bozulsa alacağım arka aydınlatma yine Meilax X6 olur.

Far konusuna gelirsek ihtiyaçlarına göre değişen çok farklı ürün yelpazesi var. Fener tipi aydınlatmaları sever misin? Yoksa kısa mesafe alanı güzel aydınlatan ürünler önereceğim.
Şimdi şöyle açıkçası dışarıdan almayı düşünmüyorum ama listemin ikinci sırasında olacaktır. Far konusu önümü güzel şekilde aydınlatmasını istiyorum. Benim baktığım Sigma ne kadar iyidir bilemem çünkü internette videosu bulunmamakta. Powerbank ile çalışan ürün istemiyorum yani şarjlı olursa çok daha iyi olur.

Dışarıdan almak istemiyorum açıkçası. Şarj edilebilen olmasını isterim (powerbank ile çalışmayan) tavsiye edersiniz sevinirim.

Son düzenleme:
Alkaline pil ile 100 saat sabit kullanım diyorsa arkanıza bakmadan kaçmanız lazım. O ürünler aydınlatmaz çünkü. Bozuk para kadar pil kullanan ürünler de önünüzü aydınlatmaz. Aydınlatanlar da 100 saat gitmez.

XANES STL03 100LM IPX8 Memory Mode Bicycle Taillight 6 Modes Warning LED USB Charging 360° Rotation Bike Light

Gearbest TR: Machfally BK200 Suya Dayanıklı USB Şarj LED Bisiklet Kuyruk Işık Bisiklet Arka Lambası
(en parlak yanıp sönme modunda 4 saat, beyazı ise 8 saat yanıyor) Ben beyazını aşağıdaki ürünle birlikte kullanıyorum, fener sabit yanarken bu yanıp sönüyor, dikkat çekmesi açısından iyi oluyor. Kaska da takabiliyorum.

Yukarıdaki iki ürün de şarjlı ve ikisi de bende mevcut, güzel ürünler.
Gearbest TR: Convoy S2 + 1000LM Cree XM L2 T6 - 4C 3/5 Modlu LED El Feneri Meşale (1 x 18650 Pil)
Bu ise efsane bir ürün (farklı modelleri var, bendeki 1000 lümenlik) ama ek olarak 18650 pil ve pili şarj için bir de şarj aleti almak gerekir. Bunu da kullanıyorum, 5.kattan aşağıya vurunca ışığı ulaşıyor o derece kuvvetli. Eski laptop bataryası varsa belki içinde sağlam bir 18650 pil kalmış olabilir, ben o pilleri kullanıyorum. Bunun da farklı modları var, yarı aydınlık sabit modda bile oldukça kuvvetli. Flash modunda neredeyse polis çakarı kadar kuvvetli, kavga dahi çıkartır. Yere yöneltilirse seni görmeyen kalmaz.

Şarjlı olsun o da diyorsan yukarıdaki sitelerden başka ürünlere bakabilirsin.
Elinden geliyorsa bir de fren yapınca çalışacak fren lambası yapman iyi olur.
Yani asıl iş görecekler Çin'de, en azından makul fiyatlarla.

Son düzenleme:
Şimdi şöyle açıkçası dışarıdan almayı düşünmüyorum ama listemin ikinci sırasında olacaktır. Far konusu önümü güzel şekilde aydınlatmasını istiyorum. Benim baktığım Sigma ne kadar iyidir bilemem çünkü internette videosu bulunmamakta. Powerbank ile çalışan ürün istemiyorum yani şarjlı olursa çok daha iyi olur.

Dışarıdan almak istemiyorum açıkçası. Şarj edilebilen olmasını isterim (powerbank ile çalışmayan) tavsiye edersiniz sevinirim.
Yurt içerisinde yalnızca Meilan X6 seviyesinde bir arka çakarı bile var olan komple bütçen ile satın alamazsın belki de. Dolayısıyla bütçeni yükseltmeni öneriyorum. Çünkü ucuza alacağın ürünlerin batarya ömürleri de aynı oranda kısa oluyor, elinde patlıyor. Yurt dışını bu yüzden tercih etmeni öneriyorum.

Elinden geliyorsa bir de fren yapınca çalışacak fren lambası yapman iyi olur.
Yani asıl iş görecekler Çin'de, en azından makul fiyatlarla.
Bu tip ürünleri ben de çok aradım ancak özellikle Hidrolik Disk frenlerde mekanı olarak hareket eden çok bir parça olmadığı için daha zor oluyor bu sistemi gerçekleştirmesi :)
V-Fren kullananlar için var yine de bu tip şeyler.

Mini Travel CR1025 Battery Powered Wheel Spokes Bike Brake Light, Mountain Bicycle Red LED Lamp - Black

Ben Aliexpress'den yukarıdaki ürünü almıştım, sonrasında içini boşaltıp 4 ayaklı switchlerden koydum kullandığım ışığı aktive etmesi için, bu tip bir ürün disk frenlere de sığabiliyor olmalı. Ondan daha tombişi var aşağıdaki videoda.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı