Bisiklet eldiveni %90 indirim 29.99TL

Niye senin paran yok mu ? Sen almaya ne dersin boş konuşacağına

Yukarıda belirttiğim gibi 30 TL lik bir ürün için THH'ye başvurmayacağım öncelikle amazon ile konuşup ürün bedeli kadar çek talebim var, büyük ihtimalle amazon bunu yapacak zaten.
Yapabilirseniz arkanızdayız hocam.

Ürünü Amazon satmıyor. Bu yüzden Amazon ilgilenmez. Satıcı da yurtdışı menşeili. THH'den bir şey çıkmaz, zaten şikayet de edemzsiniz ki. Satıcı adresi soruyor, ne yazacaksınız?

Yukarıda belirttiğim gibi 30 TL lik bir ürün için THH'ye başvurmayacağım öncelikle amazon ile konuşup ürün bedeli kadar çek talebim var, büyük ihtimalle amazon bunu yapacak zaten.
Yok hocam kendisi satmıyor diye yapmadı bana, yaparsa eğer haber verirsen tekrardan deneyebiliriz. :)

Ürünü Amazon satmıyor. Bu yüzden Amazon ilgilenmez. Satıcı da yurtdışı menşeili. THH'den bir şey çıkmaz, zaten şikayet de edemzsiniz ki. Satıcı adresi soruyor, ne yazacaksınız?
O işler öyle yürümüyor arkadaşım. Ben ürünü ne kadar yurt dışından alıyor olsam da kabul ettiğim sözleşme amazon ile olan sözleşme ki amazonun sözleşmesinde zaten satıcısı kendi olduğu ve olmadığı şeklinde detaylandırılmış şekilde. Bu satıcı her şekilde cezasını alacak.

Kurumsal bir firmadan ürün alıyorsun, o firmaya güvenerek ve iptal ediliyor bu durumda mağdur durumda olan benim, gidip hatayı yapandan kesersin cezasını bu beni ilgilendirmez ben gidip ürünü aldıysam ya o ürün kargolanır ya benim mağduriyetim giderilir, nerede dilencilik?
Tamam paranı geri vermeyecekler mi zaten? Neyin edebiyatını yapıyorsun?

Tamam paranı geri vermeyecekler mi zaten? Neyin edebiyatını yapıyorsun?
Sizlere bu olay nasıl bu kadar normal geliyor anlamıyorum, burada yapılan lakayt bir iş. İşini takip edemeyen birinin hatasını ürünü satın alanlar çekiyor. Ortada yanlışlık varsa bunu hatayı yapan kişi üstlenmek zorundadır.

Sizler buna verdiğiniz tepki ile yapılan durumu haklı göstermeye çalışıyorsunuz, hal böyle olunca insanlar işlerini doğru yapmıyor.
Örneğin Türknet mevzusundan gidelim, sitesinde 2023 yılına kadar sabit fiyat garantisi verdi, o zaman hiç birimiz girip detaylarına bakmadık. 2023 Yılına kadar sabit fiyat garantisini yeni müşterilerine vermiş. Asıl mottosu tek fiyat tek paket olan Türk Net bunu yaparak kaç tane müşterisini verdiği hizmet yüzünden olumsuz durumda bıraktı. İnsanlar paket aramaya başladı bu da burada yapılan durumla benzer. İşini doğru kontrol edemeyen birinin ceremesini o ürünü alanlar çekiyor.

Kendim yaklaşık 2 yıldır Amazon Türkiye Prime müşterisiyim, ondan öncesinde Amazon.US'dan bir çok ürün aldım. Bunların çoğu elektronik ürünlerdi şimdiye kadar böyle bir şey yaşamadım.
Ben bu durumun çözülmesi için uğraşıyorum, uğraşacağımda. Satıcının ceza aldığını biliyorum ne ceza aldığını kadar durmayacağım.

Burada benim mücadelem sizlere saçma geliyorsa, bunu desteklemek zorunda değilsiniz fakat burada gelip sana "Neyin edebiyatını yapıyorsun?" şeklinde cevap veremezsin. Burası bir forum ve buranın kuralları var.
Siz gibi çocuklar foruma geldiğinden bu yana saçma sapan konular açılmaya başladı, Instagram'a bot atmak isteyen birine bu illegal diyorum, çocuğun biri geliyor bunu ilk defa senden duydum deyip mesajıma hahaha atıyor. Sonra raporlayınca o ceza alıyor, konu siliniyor.
Konulara sadece kendiniz açısından değil biraz daha geniş baktığınız zaman anlayacaksınız. Burada kimse 30 TL derdiğinde değil, en azından kendi adıma ben 30 TL derdinde değilim.

Arkadaşlar toz pembe bir dünyada yaşamıyoruz. Her şeyin bir kuralı, nizamı var. Hata yapan sonucuna katlanmak zorunda. "Yanlışlık olmuştur, yazık yaa" deyip her şeye göz yumarsanız ortalık dolandırıcıdan geçilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı