Elektronik Bluetooth Kontrollü 5mt RGB Let Şerit 90 ₺

Hocam hiç bilmediğimden soruyorum bu TV'deki renkler falan bu lede nasıl yansıyor? Kontrolcüsü mü var?
Bluetooth ile telefon uygulamasından kontrol ediyorsunuz. Sonradan uzaktan kumanda da alınabiliyor tabi. Benim de ilk şerit led deneyimim oldu. Ezelden beri hep merak ederdim ama alıp denemek kısmet olmamıştı.

Aslında çok daha pahalı olup TV'deki görüntüye göre senkron renk değiştirenler var. Philips'in bilirsiniz Ambilight TV'lerini. Şu videoda alternatif bir ürün anlatılmış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de çok pahalı olan Philips Hue ailesi var. Tabi onlar en iyisi ama ben en azından o kadar zengin değilim.

@Batina Hocam bu ürün diğerlerine göre çok mu ucuz yani, fiyat performans diyebilir miyiz?
Amacınıza bağlı. Benim çok bilgim yok dediğim gibi fiyatını uygun gördüm denemek için aldım. TV'de olmasaydı monitörde yada masanın altına doğru yerleştirirdim muhtemelen. Ama vergiyle birlikte biraz daha yükseldi. Türkiyeden belki uygun fiyatlı kumandalı veya daha sık LED'li adaptörlü bulmak mümkün olabilir açıkçası çok araştırmadım.

TV'nin arkasında ambiyans olarak hoşuma gitti. Ama tabi karanlık ortamda olmanız gerekiyor. Eğer karanlıkta TV izliyorsanız bu ürün baya hoşunuza gidecek. Çünkü TV'ye derinlik algısı getiriyor ve arkasında hoş bir renk görüyorsunuz. Ayrıca karanlıkta TV izlerken göz ağrısı yaşıyorsanız bu açıdan da faydalı olacaktır. Çünkü TV'nin etrafında ışık olduğu için TV'den yansıyan ışık birden kararmamış oluyor. Zaten aldıktan sonra ambiyans ışıkları açıkken bir süre izleyip sonra ambiyans ışığını kapattığınızda ne kadar kötü olduğunu görüyorsunuz.

Çok fiyat performans mı bilemiyorum. Sadece 5050 çiplerin daha iyi olduğunu biliyordum o kadar. Ancak LED sıklığına bakmamıştım. Normalde 3 5 metrelik LED'ler için daha güçlü adaptörler gerekiyormuş. Ancak bunun olayı güçlü ışık vermek değil ambiyans yaratmak olduğu için 3.80 şerit çektiğim TV'nin USB bağlantısı bile yeterli oldu. Böylece fazla uğraştırmadan hallettim. Ürünle gelen yapışkan da gayet başarılı TV'ye yapıştı. Ekstra bir yapışkan almama da gerek kalmadı.

5 metre 115 TL'ye 5 günde geldi. Piyasayı sıkı araştırmadım ama bana fiyat performans olarak geldi. Ama beklentinize bağlı. Tercih edip etmemek size kalmış.

Bu arada bir güzel özelliği de şu. TV kapandığında LED şerit kapanıyor. Açıldığında ise ayarladığınız renk ile açılıyor. Her seferinde renk ayarlamak da gerekmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı