Bisiklet için dış lastik önerisi

Daha fazla  
Merhaba 29 inç 2.10 mtb dış lastik almam lazım. Bütçem iki lastik için toplam 700 diyebilirim.

Bu iki model dikkatimi çekti. Michelin Racer ile michelin grip modelleri arasında ne fark var acaba?

Adlarından ve yapılarından yola çıkarak baktığımız aman "grip" modelinin çok bozuk yollarda, dağlarda ve patikalarda daha rahat kavrama sağlayıp daha sıkı tutunmasını sağlayarak o yollarda konfor ve performans sağlayacaktır.

"Racer" modelindeki yapı ve adına göre de yine patika ve bozuk yollarda işlevsellik yaparken kavramadan daha çok hıza yönelik olduğu anlaşılıyor.

Kullanımınıza göre değişecek bir tercih. Sürekli dağlarda gezmiyorsanız "racer" modelini öneririm. Genelde bizim ülkede dağ bisikletleri, yanlış olsa da şehir içinde de kullanılıyor. Racer modeli, şehir içinde de daha rahat olacaktır.

Konuyu tekrar açıyorum. Michelin Grip modelini sipariş verdim ancak sonradan fark ettim ki lastik ölçülerinde sadece inç ve genişlik yokmuş. Benim önceki lastiğimde tam olarak "29", "2.10", "52-622" yazıyormuş. Sondaki "52-622" bir anlam ifade ediyor mu? Çünkü yeni aldığım lastikte bu "57-559" şeklinde. Uyumsuzluk yaşatır mı bu durum?

Geri
Yukarı