Bisiklet ön amortisör açma

Darsiere

Decapat
Daha fazla  
Bisikletin amortisörü gram oynamıyor. Alalı iki gün oldu. Hiç oynatamadım, kaldırımdan inerken gram oynamıyor. Sanırım yağ lazım. Nasıl yağlamalıyım? Gereken yağ nerede satılır?

Sol amortisörün içinin fotoğrafını bırakıyorum, sağ tarafı açmayı beceremedim.

Elimle içeriyi sıvazladım, kuru. Yağ gelmedi. İki yıl garantisi var, servise mi götürsem? KRON XC75

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-04-15 at 19.45.18.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-15 at 19.45.18.jpeg
    117,5 KB · Görüntüleme: 23
İnce yağ kullanabilirsin paslanmış zor hareket eden aletlerde ince yağ kullanıyorum size de tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• icon_smile.gif
    icon_smile.gif
    169 bayt · Görüntüleme: 15
Hocam ben bunun çözümünü kendim buldum, o amortisör dediğin ön maşa. Oradaki deliğe değil, yanındaki demirlere WD40 sıkacaksın ben yaptım çok iyi oldu ama fazla sıkarsan bir bezle fazlasını sil. Eğer anlamazsan görselli anlatırım.

Hocam ben bunun çözümünü kendim buldum, o amortisör dediğin ön maşa. Oradaki deliğe değil, yanındaki demirlere WD40 sıkacaksın ben yaptım çok iyi oldu ama fazla sıkarsan bir bezle fazlasını sil. Eğer anlamazsan görselli anlatırım.
Sanırım bir tık anladım gibi, şuraya mı?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-04-15 at 19.52.35.jpeg
    WhatsApp Image 2024-04-15 at 19.52.35.jpeg
    125,4 KB · Görüntüleme: 12
Evet oradaki lastik gibi bir şey var, onu kaldır oraya WD40 sık birazcık maşaya bastır kuvvetli bastır yani. Ben yaptım oldu ancak arada bir yapılması gerekiyor bir kere yapıp bırakmaman lazım.
WD40 bir zaman sonra kurumaz mı hocam? Sanırım ince yağ falan kullanılması gerekiyor, affedin bisiklet konusunda cahilim.

Yani evet doğru ancak WD40 sık biraz öyle sür 1-2 gün sonra iyi bir yağ sık oraya. Makine yağı olmasın ama.
Dişlilerimden de sürerken ses geliyor biraz, sanırım aldığım yer yağ konusunda biraz cimri.

Oraya da dişli yağı kullanacağım, sizin dediğinizi de yapacağım.

Geri
Yukarı