Bisiklet Önerisi

MTB'ye sadece çamurluk değil hiçbir şey yakışmıyor, nasıl aldıysan öyle kullanacaksın.
Bazı arkadaşlar var, sağolsun bisikletin ırzına geçiyor hani :)

bisiklet-jant-kapagi-071bb9.jpg

Onlara inat, sade hayat falan dermişim :) Ben fazlasıyla seviyorum bu halini. Hemde fazla fazla seviyorum yani.
Arkaya ve öne taktığım çakarları bile çıkardım, sırıtmasın istiyorum, sade olsun, işimi görsün istiyorum.

20140927_165830.jpg

Ben bisikleti aldığımda zil vardı düşün. :) Hemen söktüm attım. Birde bisikletin logosu olarak bir bebek MTB'ye binmiş gibi bir logo koymuşlar. Sırf o gözükmesin diye üstüne yapıştırma yapıştırdım, kuru kafalı. :)

Hepsiburada da Salcano ng550 26.5 modeli HD frene sahipti. Fiyatı da oldukça uygun diye hatırlıyorum. Pek bilmemekle birlikte size bir fikir danışayım dedim.

@n.tuna açıkca söyliyeyim. Salcano ilk aldığında pişmanlıktır. Çok bakım ister. En azından benim bisikletim öyleydi. Ama aradan 2-3 ay geçtikten sonra sınıfındaki en sağlam bisiklet olabiliyor. Kolay kolay bozulmuyor yani. Şu anda bisikletle yaptıklarımdan birini söyliyeyim. Hızlı hızlı gelip, ortalama Full Tower bir kasa yüksekliği yerden aşşağıya atlıyorum. Ama hızlı derken kaç km/s hızla geliyorum onu ölçmedim. :)
Bu arada eğer almayı düşünüyorsan 550 değil, 650 al. ;)

Hep bakımlar çok olur falan deniliyor ama hiç de öyle olmadı. Yaklaşık 2-3 aydır hatta daha fazla süre bakım yapmadım hala iyi. Çok binmiyorum hava sıcak diye Antalya'da güneş yakıyor. 3 ay önce arka tekerden çıtlama sesi duydum. Sebebi tekerleğin telleri gevşemiş 3 aydır gidip yaptırmadım hala hiç sorunu yok. Yarın onu kesin götüreceğim artık. Bu arada tekerleğe hava basarken çok yanlışlar varmış. Çoğu zaman el ile kontrol edilip sertleşince hava basmak bırakılır ama o yanlış. Lastiğin üzerinde kaç psı hava basılabileceği yazıyor. O havaya dikkat edip o havada basın. Ben onu öğrendiğimden beri benzinliklerde 50 psi hava basıyorum ve hissedilebilir derece değişiklik oluyor. Bilmeyenler için bir bilgi olabilir :)

@Bleus bisiklete binmessen tabii ki birsey olmaz. Ben bisikletimle canım sıkılınca bile şehir içi gezintiye çıkıyorum. :) Bu arada telleri gevşek bisiklete binmeseydin keşke.

Yine biniyorum. Geçen şubat tatilinde memlekette dağa çıkıyordum. Hiç bir sıkıntısı olmuyor :) Sıcak binmiyorum derken hiç binmiyorum değil. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı