Bisiklet Önerisi

Daha fazla  
Arkadaşlar bu yaz biraz çalıştım ve yaklaşık 750TL civarı bütçem oldu, kendime bir bisiklet almak istiyorum. Fakat bu bisiklet işlerinden hiç anlamam bana donanımları iyi olan en azından verdiğim parayı hakettiricek kaliteli bir bisiklet önerebilir misiniz? Yol bisikleti düşünmüyorum.

O bütçe ile MD frenli KRON XC150 veya V-Frenli XC250 alabilirsin.
Bende şuan MD frenli KRON XC150 var, fotoğrafı aşağıda. Eğer istersen 700 liraya aşağıdaki gibi bir bisiklete sahip olabiliyorsun.
Verdiğin parayı gerçekten hak eder, çoluk çocuğu gerçekten peşine takar. En azından eldiven ve dirsek korumalığı takarsan, ön-arka uyarıcılarını takarsan insanlar seni amatörlük seviyesinden bir üst kademede görmeye başlar. Kesinlikle kırmızı-siyah renk tercih et, saçma bir renk alırsan paran çöpe gider :)

XC250'nin kadrosu yani gövdesi biraz daha kalın, resimlerden pek anlayamazsın. XC250'de HD fren seçeneği de mevcut tabi bütçeyi 950'ye çıkarır.
Eğer aşağıda gördüğün bisiklet hoşuna gittiyse hiç durma al, daha iyi bir seçenek olsa bunu almazdım :)
Gerçekten görüntü olarak, tasarım olarak çok şey sunuyor bu bisiklet.

Mm35V4k.jpg

Bisiklet gerçekten aradığım gibi, en azından görünüş olarak öyle duruyor. Fakat diğer parçalarının kalitesi ne durumda bu konu hakkında beni bilgilendirir misiniz?

Profesyonel birisi için giriş seviyesi kalır, amatör birisi için üst seviye kalır.
Üzerindeki donanımlar belli zaten.

Kalitesiz falan değiller, benim hor kullanışıma bile dayanabiliyorlar. Vites sistemi falan gayet iyi çalışıyor.
Frenlerin bakımını düzgün yaparsan, yağ falan akıtmazsan onlar da sıkıntı yaratmaz.
Açıkçası gayet güzel bir bisiklet. Profesyonel amacı olmayan birisini rahat taşır.

Eğer 50 TL daha koyabilirim dersen Scoot s40 yol bisikleti var. Parçalar gayet iyi ama yine yol bisikleti olarak da kullanabileceğin bir model daha var oda GT Aggressor. İkiside marka ve parça olarak gayet iyi. Not olarak bisiklet alırken kadroya önem verildiği kadar ko

Son düzenleme:
Daha 3 ay önce 700 liraya aldığım bisikleti bugün bana 400 liraya ikinci el olarak satmaya kalksalar almam :)
Çünkü horun da horu bir biçimde kullandım. Temiz bisiklet bulmak kolay değil.

Alacaksanız da en azından kadro ve ön maşasında hiçbir görsel veya fiziksel olarak hasar olmamalı.
Fren-vites ve hareketli mekanizmaları 0 sorun ile çalışmalı.

Bir zahmet tekerlekleri kabak olmasın :) 100 lira teker masrafı çıkmasın hani.

Bende de Kron XC 150 MD bisiklet var. 1 sene önce 530 Tl'ye almıştım. Hiç sorunu çıkmadı çok güzel bir bisiklet. Bunu alıp artan parayla kask, eldiven, yedek lastik, tamir için gerekli aletler, ışık vb. alabilirsiniz. Bu yaz sıcaklar yüzünden çok süremedim. Çok güzel bir bisiklet.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı