Bisiklet sürmeyi bilmek motosiklet sürmeyi etkiler mi?

yigidyum

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selam. Lise dönemimin ortalarına kadar neredeyse her gün bisiklet süren biriydim. Şu an 21 yaşındayım. Motor almayı düşünüyorumm fakat b ehliyetim var ve motor eğitimim yok. Şu an bir motor alsam öğrenmem alışmam ne kadar sürer ve bisiklet scooter vs bilmem ne kadar etkiler bu durumu?

Bisiklet sürdüysen yavaş yavaş bir ileri bir geri yapa yapa öğreniyosun bende öyle olmuştu scooter aldım ben 125CC alışması çok kolay. Bütün olay dengede zaten bisiklet sürüyorsa onu da yaparsın ama öğrenirken yanında bilen biri olursa daha iyi olur.

Bisiklet sürdüysen yavaş yavaş bir ileri bir geri yapa yapa öğreniyosun bende öyle olmuştu scooter aldım ben 125CC alışması çok kolay. Bütün olay dengede zaten bisiklet sürüyorsa onu da yaparsın ama öğrenirken yanında bilen biri olursa daha iyi olur.
Tek fark bisiklette haraket sende oluyor motorda yanlışlıkla gaz fazla asılsan sorun oluyor

Bisiklet sürmeyi bilmek emin olun çok etkiliyor motor sürmenizi tek tük farklar var ağırlıktan dolayı denge ve gaz, vites gibi etkenleri halledersiniz kolayca öğreniceksiniz.

Eğer bisikletl uzun süre trafik tecrüben varsa bayağı etkiler. Onun dışında etkilemez.

@Zeki Kursat babam olacak hocam. O sürüyordu önceden. Ben de 125 CC düşünüyorum, ya da citycoco tarzı moped. Arada kaldım ya.

Hoca çok da önemli değil ben araba kullanmayı kendim öğrendim 12 yaşında ben şahin kullandım ve tekte istop ettirmeden kaldırmıştım fakat istop ettirmeden durduramadım sizin içinizdeki hırsa ve meraka bakar ama babanızın yardım edecek olması iyi bir şey.

Eğer bisikletl uzun süre trafik tecrüben varsa bayağı etkiler. Onun dışında etkilemez.
Bisikletli trafik tecrüben var ama uzun mu bilmiyorum. Herkese cevapları için teşekkür ederim. Bir sorum daha var, hangisi başlangıç için daha iyi olur sizce. Okula falan gidip geleceğim (gidiş dönüş 20 km) ve çok çok kısa süre otoban gibi bir yere girip çıkıyorum.

Geri
Yukarı