Bisiklet tekerimin havası inip duruyor

UbErdoğan

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci.
Merhabalar, arkadaşlar Salcano'nun bir şehir bisikletine sahibim. Bisikletin modelini tam olarak hatırlamıyorum ama üstünde City Life yazıyor ve biz de şehir bisikleti diye aldık. Fakat yaşadığım bir sorun var, lastiklerimde patlak yok ama lastiklerin havası ikide bir azalıp duruyor. Sürülmeyecek gibi değil, havası az olsa da çok rahat sürülüyor. Hani tam anlamıyorum acaba normal halimi bu yoksa inikmi, elimle sıkınca hafif bir yumuşaklık hissediyorum, dağ bisikletleri gibi sert değil. Daha önce sert olacak şekilde şişirdim yine havası azaldı. Bazıları tümseklerden, çukurlardan geçersen iner diyor. Sizce tümseklerden ve çukurlardan hızlı geçtiğim için midir, yoksa farklı bir nedeni mi var? Bir de tümsek ve çukurlardan hızlı geçersem ince teker olduğu için jantlar yamulur diyorlar. Bu jant yamulma olayı doğru mu? Bu iki sorumu cevaplarsanız sevinirim :) .

Son düzenleyen: Moderatör:
Jant yamulma olayı doğru ama hava ile ilgili bir sorun yaşamadım, o kadar sert kullanmama rağmen. Soğuk bir yere park ediyorsan sorun olabilir, mermer gibi.

Bana da olmuştu hep iniyordu götürdüm jantın üstündeki top gibi hava varya ismini unuttum onun icinde kücük bir delik olmuş tam inmiyor ama iniyordu belki ondandır.

Şu an da lastiklerin durumu böyle.Elle sıkınce hafif bir yumuşaklık var.
Bana da olmuştu hep iniyordu götürdüm jantın üstündeki top gibi hava varya ismini unuttum onun icinde kücük bir delik olmuş tam inmiyor ama iniyordu belki ondandır.
Sibop mu?

Dosya Ekleri

• 1629720639343-1546910325.jpg
    1629720639343-1546910325.jpg
    377,7 KB · Görüntüleme: 157
Büyük ihtimal dedigim şey jantın üstünde tekerleginde aşagısında böyle bir yuvarlak bir hava var ya işte o inmiş galiba kac jantsa degişmeli bir bisikletciye götürün hocam.
Aldığımızdan beri havası az bir kaç kere şişirdim aldığımız da ki haline döndü.Acaba normal hali bu olabilir mi? Hem dediğim gibi sürerken bir sorun çıkartmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı