Bisiklet Tramvayı Konya'da faaliyete başladı

Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Memurlar sitesinin haberine göre artık Konya'da bisikletlere özel tramvay raylarda! Hava kirliliğini azaltmak için bisiklet kullanmak çok güzel bir aktivite. Konya belediyesine bu aktiviteyi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Konya'da yaşadığım için ayrıca sevindim. Eğer işim olmaz ise test edip size resim veya video da atmak isterim.

Memurlar sitesinin haberine göre artık Konya'da bisikletlere özel tramvay raylarda! Hava kirliliğini azaltmak için bisiklet kullanmak çok güzel bir aktivite. Konya belediyesine bu aktiviteyi destekledikleri için teşekkür ediyorum. Konya'da yaşadığım için ayrıca sevindim. Eğer işim olmaz ise test edip size resim veya video da atmak isterim.
Memleketim fakat hiç gidemedim henüz. Nasıl bir yer hep merak etmişimdir. Hayırlı olsun.

Konya dümdüz yer, şehir merkezinde en yüksek yee Alaaddin Tepesi. Çok da gerekli değil gibi geldi bu çalışma. Bisikleti olan adam sürer gider zaten.

Konya dümdüz yer, şehir merkezinde en yüksek yee Alaaddin Tepesi. Çok da gerekli değil gibi geldi bu çalışma. Bisikleti olan adam sürer gider zaten.
Hocam Konya kocaman şehir bir ucundan bir ucuna bisikletle varmak bile kim bilir kaç saat alır.

Kampüsün oraya giderken yolun eğimi çok fazla artıyor. Kondisyonu iyi olmayan ya da yaşlılar için baya yorucu. Bazen yağmura yakalandığım oluyor o zaman da kullanılır.

Çok güzel bir uygulama olmuş. Tramvay olan şehirlere örnek olmalı. Mesela 15 km'lik bir rotanız olsun. Bunun 10 km kadarını tramvay ile gidip, rotanın dışında kalan okulunuza veya işinize bisikletle devam edebilirsiniz. Maddi olarak avantaj, zamandan avantaj, çevreye yarattığınız etki konusunda bir avantaj ve sağlık için ayrı bir avantaj.

Hepsine olmasa da seferlerin en azından yarısında bu amaca özel bir vagon olsaymış keşke.

Son düzenleme:
Hocam Konya kocaman şehir bir ucundan bir ucuna bisikletle varmak bile kim bilir kaç saat alır.

Tramvay her yere gidiyor mu? Konya'ya 3-4 defa gittim. Çok iyi bilmiyorum.

Kampüsün oraya giderken yolun eğimi çok fazla artıyor. Kondisyonu iyi olmayan ya da yaşlılar için baya yorucu. Bazen yağmura yakalandığım oluyor o zaman da kullanılır.

Konya'yı çok iyi bilmiyorum. Tramvay oraya kadar gidiyor mu?

Tramvay her yere gidiyor mu? Konya'ya 3-4 defa gittim. Çok iyi bilmiyorum
Hocam İstanbulla falan kıyaslamayın siz Konyayı. Tramvay çoğu yere gidiyor her yer demeyeceğim çünkü her yere taksi otobüs veya dolmuşla gidiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı