Bisiklete Geri Dönüyorum

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Evet sonunda 1 yıl önce aldığım ve 6-7 kere bindiğim bisiklete yeniden heves sardım, Focus Black Hills modelini beğenerek 2. el aldım bütün aksesuarları var çantasından kilometre saatine kadar fakat 6-7 ay boyunca salonda durdu, şimdi lastiklerin biraz havaya ihtiyacı var peki zincirin üstündeki o kalıntıları pislikleri nasıl temizleyebilirim? WD-40 ve yağ mı? Ve son olarak hidrolik fren maalesef :) Arka freni daha az tutuyordu öne nazaran, sizce frenlere bir şey olmuş mudur? Sizce balata ya da yağlanmaya ihtiyaçları var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zincirin üstündeki kalıntıları WD-40 ile temizlenebiliyor bildiğim kadarıyla. Ama tam emin olmamakla zinciri WD-40'ın içinde zinciri fazla tutmak boşluğa sebep olabiliyormuş çözücü madde olduğu için. Tam emin değilim.

Benzin yada mazot al bir kaba dök birde boya fırçası al fırçayı kaba döktüğün mazot yada benzine batırıp zincire sür temizlenince zincir yağıyla yağla bu kadar(y) zincire wd 40 sürülmez haberin olsun

Öncelikle geri dönüşünüzü kutlarım, 6-7 aylık ev ortamındaki beklemeden hiçbir zarar gelmez zaten bisiklete :) Kalıntılar yağ sökücü özelliğe sahip bir ürün ve beraberinde fazla sert olmayan bir fırça ile uzaklaştırılabilir. Ben zincir temizleme aparatı + yağ sökücü ile hiç yorulmadan temizliyorum.

Mazot güzel bir temizleme aracıdır ancak ülkemizde akaryakıt fiyatları pahalı olunca eski cazibesini kaybeder oldu :) Yine de balata spreyi veya WD40 gibi ürünlerden daha ucuz yollu bir alternatif, ek olarak tekrar tekrar kullanabilirsin. Fiyat / performans ürünüdür zincir temizliği için, ulaşımı da kolaydır.

WD40 kullanılabilir ancak balata spreyinden farklı olarak bir miktar yağlama özelliği de bulunur WD40'ın. WD40 uygulanan zincir direkt olarak kullanılmamalıdır, ardından yağlama işlemi gerekmektedir. Ancak balata spreyi gibi ürünler çok daha güzel yağ sökmesinin yanında; WD40'ın aksine yağlama özelliği bulunmadığından fren tertibatında problemlere yol açmazlar.

Toptancılardan 10TL gibi rakamlara büyük boy balata spreyleri satın alabilirsin. En zahmetsiz yöntem ucuz yollu balata spreyidir.

Öncelikle geri dönüşünüzü kutlarım, 6-7 aylık ev ortamındaki beklemeden hiçbir zarar gelmez zaten bisiklete :) Kalıntılar yağ sökücü özelliğe sahip bir ürün ve beraberinde fazla sert olmayan bir fırça ile uzaklaştırılabilir. Ben zincir temizleme aparatı + yağ sökücü ile hiç yorulmadan temizliyorum.

Mazot güzel bir temizleme aracıdır ancak ülkemizde akaryakıt fiyatları pahalı olunca eski cazibesini kaybeder oldu :) Yine de balata spreyi veya WD40 gibi ürünlerden daha ucuz yollu bir alternatif, ek olarak tekrar tekrar kullanabilirsin. Fiyat / performans ürünüdür zincir temizliği için, ulaşımı da kolaydır.

WD40 kullanılabilir ancak balata spreyinden farklı olarak bir miktar yağlama özelliği de bulunur WD40'ın. WD40 uygulanan zincir direkt olarak kullanılmamalıdır, ardından yağlama işlemi gerekmektedir. Ancak balata spreyi gibi ürünler çok daha güzel yağ sökmesinin yanında; WD40'ın aksine yağlama özelliği bulunmadığından fren tertibatında problemlere yol açmazlar.

Toptancılardan 10TL gibi rakamlara büyük boy balata spreyleri satın alabilirsin. En zahmetsiz yöntem ucuz yollu balata spreyidir.

Kaliteli bir yağ istersen bunu da al;

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı