Bisiklete yama yapmak 40 TL tutar mı?

Bu ücretler şehirlere ve semtlere göre değişir. İstanbul'da levent, kadıköy gibi bir semtte 100 TL çok normal bu iş için. Yaptıranın nerede ve ne koşullarda yaptırdığı gibi durumları göz önüne almak gerekir.

O zaman beni boş yere linçediniz küçük şehirde yaşıyorum ve babam 2 hafta önce bisikleti 15 TL'ye yama yaptırmış buraya göre 40 TL çok fazla sonuç olarak kazıklanmışım İstanbul'daki arkadaşlar 100 TL vereceğinize bir tane yama kiti alın Max 50 TL verirsiniz içinde 30 tane falan olur evde yapın.

O zaman beni boş yere linçediniz küçük şehirde yaşıyorum ve babam 2 hafta önce bisikleti 15 TL'ye yama yaptırmış buraya göre 40 TL çok fazla sonuç olarak kazıklanmışım İstanbul'daki arkadaşlar 100 TL vereceğinize bir tane yama kiti alın Max 50 TL verirsiniz içinde 30 tane falan olur evde yapın.
Kimse seni linçlemedi. (Mesajların hepsini okumadım genel olarak baktım böyle birşey göremedim) Bu dediğin çok çocukça, belli durumlarda insanlar bununla uğraşmak istemeyebilir yada yapmaya cesaret edemeyende illaki vardır. Yapmayı bilen zaten kendi yapıyor.

Mesela ben kendim değiştiririm. Geçen bahar bir kız ile karşılaştım. Tur sırasında lastiği patlamış, sapa bir yolda kalmış. Tesadüfen ben gördüm ve yama yaptım. Yoksa o da bisikletçiye gidecekti. Öğrettim nasıl yapıldığını, ben cesaret edemem demişti :)

40 TL'nin lafını yapıyorsan maddi durumun bayağı kötü o zaman senin.
Arkadaş biraz genç sanırım. İnsanların öyle yada böyle emeğinin değerini anlamak biraz zaman alıyor. Ne yazık ki benzer düşüncede benimde bir arkadaşım var. Adam 30 yaşında ama dışarıdan tavuk pilav söylediğimizde koyduğu tavuk 10 TL, prinç 10 TL yağı tuzu 5 TL desen 25 TL'lik porsiyonu 70 e satıyorlar ayıp diyor.

Anlatamadım gitti. Personel ücretleri, onların sigortaları, kuryenin benzini, dükkanın elektriği, suyu, telefon faturaları vs. vs. vs.

2 TL lik yama alıp 4 TL'ye yamayı yapmasını beklemek gibi yani.

Dostum meraktan soruyorum yaş kaç?

İç, dış önemli değil. O bisikletçi sadece o yamaya para vermiyor. Dükkan kirası, vergi, kendi sigorta primi, geçimini sağlamak için kazanması gereken para gibi birçok masraf kalemi var. Ne yapmasını istiyorsun? 2 TL'ye yama yapsında akşam evde çoluğuna çocuğuna taş kaynatıp onu mu yedirsin?

2 TL'ye yamayı 2019 da falan yaptırıoduk hocam o kadar da olmaz iç ve dış önemli bu arada şamyelin yenisi 120 TL iken benden 3'te birini.

Kimse seni linçlemedi. (mesajların hepsini okumadım genel olarak baktım böyle bir şey göremedim) bu dediğin çok çocukça, belli durumlarda insanlar bununla uğraşmak istemeyebilir ya da yapmaya cesaret edemeyende illaki vardır. Yapmayı bilen zaten kendi yapıyor.

Mesela ben kendim değiştiririm. Geçen bahar bir kız ile karşılaştım. Tur sırasında lastiği patlamış, sapa bir yolda kalmış. Tesadüfen ben gördüm ve yama yaptım. Yoksa o da bisikletçiye gidecekti. Öğrettim nasıl yapıldığını, ben cesaret edemem demişti :)

Ben sana bir şey demedim ki sen başladın dükkan kirasıydı şuydu buydu biz bilmiyoruz sanki ayrıca serbest piyasa var zaten kimse bir şey diyemez ben sadece pahalı olduğundan dem vurdum bu kadar kardeşim normal de ben de kendim yaparım ancak yanımda yama yoktu maalesef.

Arkadaş biraz genç sanırım. İnsanların öyle ya da böyle emeğinin değerini anlamak biraz zaman alıyor. Ne yazık ki benzer düşüncede benim de bir arkadaşım var. Adam 30 yaşında ama dışarıdan tavuk pilav söylediğimizde koyduğu tavuk 10 TL, prinç 10 TL yağı tuzu 5 TL desen 25 TL'lik porsiyonu 70'e satıyorlar ayıp diyor.

Anlatamadım gitti. Personel ücretleri, onların sigortaları, kuryenin benzini, dükkanın elektriği, suyu, telefon faturaları vs. vs. vs.

2 TL'lik yama alıp 4 TL'ye yamayı yapmasını beklemek gibi yani.

20 Lira yama olsun 20 lira yama yapan adamın işciliği olsun madem 40 liranın lafını yapacak o zaman bisiklete binmeyecek hocam bu kadar basit.

20 Lira yama olsun 20 lira yama yapan adamın işciliği olsun madem 40 liranın lafını yapacak o zaman bisiklete binmeyecek hocam bu kadar basit.
Dostum genç arkadaşlar böyle böyle öğrenecekler. Çocuk aslında kötü bir şey sormamış. Bu fiyatı ödedim acaba beni kandırdı mı demek istemiş. Tek hatası insanların normal demesine rağmen kendisi çok ödediğini düşünüyor :)

Dostum genç arkadaşlar böyle böyle öğrenecekler. Çocuk aslında kötü bir şey sormamış. Bu fiyatı ödedim acaba beni kandırdı mı demek istemiş. Tek hatası insanların normal demesine rağmen kendisi çok ödediğini düşünüyor :)

Büyükşehirlerle kıyaslarsak çok normal kalıyor onu anladım kardeşim evet ama benim yaşadığım bölgeye göre pahalı kardeşim bu arada yaşın kaç ki benimle çocuk, genç arkadaş gibi hitaplarda bulunarak konuşuyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı