Bisikletimin Ön Vitesi 1'e Atıyor

lookatme

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ön vitesi 1'e atıp duruyor. Arka vitesi 1'e düşürdüğümde ya da sürdüğüm zaman atıyor. Zincire baktım bir sıkıntı yok gibi görünüyor ya da ben yanlış gördüm. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Arka Vites: Shimano Altus
Ön Vites: Shimano Tourney

Vitesleri düzgün kullanmayı öğrenmekle başla. Ön 1 arka 7'de kullanılmaz, böyle kullanırsan zincir, aynakol dişlilerine düzgün bir biçimde geçmekte zorlanır, 2. vitese düşmek ister. Ön aktarıcın da düzgün ayarlanmamışsa buna sebep olabilir.

Aktarıcı ayarlarını düzgün yap ve vitesleri düzgün kullan.
  • Aynakol 1. yaprakta ise rubleden 1-2-3 veya maxsimum 4. vitesi kullan.
  • Aynakol 2. yaprakta ise rubleden 2-3-4-5-6. vitesleri kullan.
  • Aynakol 3. yaprakta ise rubleden 6-7. vitesleri kullan.
Aktarıcı ayarlarını da unutma, ön aktarıcı ayarın önemli.

Vitesleri düzgün kullanmayı öğrenmekle başla. Ön 1 arka 7'de kullanılmaz, böyle kullanırsan zincir, aynakol dişlilerine düzgün bir biçimde geçmekte zorlanır, 2. vitese düşmek ister. Ön aktarıcın da düzgün ayarlanmamışsa buna sebep olabilir.

Aktarıcı ayarlarını düzgün yap ve vitesleri düzgün kullan.
  • Aynakol 1. yaprakta ise rubleden 1-2-3 veya maxsimum 4. vitesi kullan.
  • Aynakol 2. yaprakta ise rubleden 2-3-4-5-6. vitesleri kullan.
  • Aynakol 3. yaprakta ise rubleden 6-7. vitesleri kullan.
Aktarıcı ayarlarını da unutma, ön aktarıcı ayarın önemli.
Yardımın için teşekkürler. Bende bir an korkmuştum bozdum diye :D Bundan sonra sizin dediğiniz gibi kullanırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı