Bisikletle Yaşadığım Talihsiz Kaza

Bob Dolphin

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bisikletim Kron Xc150. Belki içinizde bilen vardır. Maltepe Sahil'de Veledrom pisti var. Bisikletinizle uçabileceğiniz toprak bir arazi. Yaklaşık 1 senedir uçma denemeleri yapıyordum. Geçen gece yine uçtum ve bisikletin kontrolünü kaybettim. Yere hızla çarpıp bisikletten fırladım. 2-3 takla atıp sürüklendim. Bisiklette üstüme düştü. Kafamı da taşa falan vurdum. Bu bana ders oldu. Gerekli ekipmanlarınız olmadan (Kask vb.) böyle bir spor yapmayacaksınız. Allah'a şükür kemiklerde sıkıntı yok ama beyim hakkında birşey bilmiyoruz. Daha önce de bi olay sebebiyle doku zedelenmesi yaşamıştım ve etkileri devam ediyordu. Asıl size bisikletim hakkında soru sormak istiyorum.

IMAG0897.jpg

Fotoğrafın çekildiği yerden başlayıp 1.tümsekten sonra düştüm. Bisikleti elime aldığımda 2 attırıcıda zor çalışıyordu ve pedala basınca bilye sürtme sesleri geliyordu. Arka tekeri elimle çevirdiğimde ise vites dişlileri sağa sola oynuyor. Yani jant yamulunca olan durum gibi. jantlara daha bakamadım. Sizce nasıl bir masraf bu bisikleti düzeltir?

Son düzenleme:
Geçmiş olsun. Sana birşey olmamış ya önemli olan bu. (Kendim bisiklet binerken eldiven harici hiç birşey takmam. :) )
Orta göbek bilyalı sistem ise bilyalar dağılıp sıkışmış olabilir. Gündüz gözüyle bak bakalım jantta yamulma var mı? Jant yamulmasıyla kolay kolay ruble kadroya çarpmaz. Arka göbeği de yamultman lazım.

Önemli değil. Yeminle ne desem yalan olur. Uzun zamandır bisiklet kullanmadığım için tamir fiyatlarını bilmiyorum (Ancak benim arkadaş bisikletin arka tekerindeki vites dişlisini değiştirdi ve adam 20 TL almıştı.).

Kask kullanmanın faydası düşünce anlaşılmaz. Normal kullanımda bile kask şartken veledrom da kullanırken kasksız kullanmak zaten büyük bir hata. Ayrıyeten o bisiklet ile veledrom da normal sürüş dışında bir şey yapamazsın. Neyse ki elinde kalmamış bisiklet. Kron marka bisikletlerin çoğu sabit parçalardır. Bir ara Altus kullanıyorlardı. @Enes Doğan 'a da önerisini yapmıştım. Uygun fiyatlılar.

Kask kullanmanın faydası düşünce anlaşılmaz. Normal kullanımda bile kask şartken veledrom da kullanırken kasksız kullanmak zaten büyük bir hata. Ayrıyeten o bisiklet ile veledrom da normal sürüş dışında bir şey yapamazsın. Neyse ki elinde kalmamış bisiklet. Kron marka bisikletlerin çoğu sabit parçalardır. Bir ara Altus kullanıyorlardı. @Enes Doğan 'a da önerisini yapmıştım. Uygun fiyatlılar.
Şu anda Shimano Tourer sistem takılı. Değişecek parçaları liste olarak saysak tahminen:
*Arka Göbek
*Zincir
*Ruble
*Aynakol(belki)
*Attırıcılar(belki)
Bunlar toplam ne kadar olur tahminen? Yaptırmaya değer mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı