Bitcoin %1.8 Düşüşle 50.270 Dolar Oldu

Parası olan hala alıyor. Bu PC'ler sadece oyun oynayanlar için mi üretiliyor sanki? Bu ne bencillik?
Ekran kartlarını 10'ar 10'ar alan ve stokları bitiren madenciler herkesin iyiliği için alıyor zaten. Hiç bencil değiller(!) Hatta o kadar düşünceliler ki, otomatik satın alma botları kullananlar bile var :) İşleri bitince de sadece oyun amaçlı kullandıklarını belirtip, satmaya çalışmaları da güzel bir karakterlik göstergesi. Çok düşünceliler gerçekten :)

Ayrıca arkadaş oyun ile alakalı hiçbir laf etmemiş. Sadece PC alınamamasından bahsetmiş. "Parası olan hala alıyor." demişsiniz. Evet, stok bulursa alıyor (!) En fazla 10.000 TL edecek olan donanımı 30.000 TL'den alıyor. Ne güzel dünya değil mi? :) Arkadaşın bencilliğini (aslında yorumunda bencillik yok), madencilerin bencilliğine tercih ederim.

Yorum yaparken objektif düşünmek lazım. Zaten ekonomisi çöp olan ülkemizde ekran kartı fiyatları 5 katına çıkmış, bunun sebebi madenciler. O da yetmezmiş gibi az gelen stoklara çöküyorlar. Böyle bir ortama düşmüş normal kullanıcıları bencillik ile suçlamak en son yapılacak şey. Bu yüzden mantıklı düşünmeniz lazım.

Ekran kartlarını 10'ar 10'ar alan ve stokları bitiren madenciler herkesin iyiliği için alıyor zaten.
Adam istediği üründen istediği kadar satın alabilir, istediği fiyata satabilir. Oyun sistemi toplayanlar da herkesin iyiliği için almıyor.

Ben miningciler çok cömert insanlar demedim. Ayrıca o satın alma botlarını en çok stokçular kullanıyorlar. Ben de 3060 alıp 3 katı fiyata satacaktım, tanıdıklarıyla önceden ayıran kişilerden dolayı alamadım ama kalkıp millete lanet okumuyorum. Düzgünce satın alan kimseye bir şey deme hakkına sahip değiliz.

Adam istediği üründen istediği kadar satın alabilir, istediği fiyata satabilir. Oyun sistemi toplayanlar da herkesin iyiliği için almıyor.

Ben miningciler çok cömert insanlar demedim. Ayrıca o satın alma botlarını en çok stokçular kullanıyorlar. Ben de 3060 alıp 3 katı fiyata satacaktım, tanıdıklarıyla önceden ayıran kişilerden dolayı alamadım ama kalkıp millete lanet okumuyorum. Düzgünce satın alan kimseye bir şey deme hakkına sahip değiliz.
Evet, oyun sistemi veya iş için PC toplayanlar da kendi için alıyor fakat bir tane ekran kartına muhtaçlar. Bu yüzden sitem etmekte haklılar. İstedikleri sadece bir tanecik ekran kartı. Aylardır bekleyenler var.

Başka bir konuda ben de aynı görüşü belirtmiştim. Hakkıyla hile hurdaya başvurmadan alıyorlarsa buna kimsenin karışmaya hakkı yok zaten. Sonuçta parasını vererek alıyorlar. Ama çoğu böyle yapmıyor gibi gözüküyor. Karaborsacılar ve madenciler birleşince normal kullanıcıya bir şey kalmadı. Karaborsacılar fiyatları şişirerek satış yapıyor, bu satılan kartları da gidip madenciler alıyor. Döngüye girilmiş durumda.

Benim bir sıkıntım yok ama her gün kart almaya çalışanları gördükçe üzülüyorum. Hem de saçma sapan fiyatlardan.

Hmm. Düşünelim insanların paraları ile rezil olup PC alamamaları nedeniyle olabilir mi?
Sanki minerlar olmasa alabileceksiniz ya. Stokçular, çip kıtlığı...
Minerlar olmadığı zaman kartlar mucizevi olarak 2 kat fazla üretilmeyecekler, yine hızlı olan kapacak ve stok tükenecek.

Sanki minerlar olmasa alabileceksiniz ya. Stokçular, çip kıtlığı...
Minerlar olmadığı zaman kartlar mucizevi olarak 2 kat fazla üretilmeyecekler, yine hızlı olan kapacak ve stok tükenecek.

Mining diye bir şey olmasaydı ekran kartı fiyatları böyle olmazdı. Bu olaydan önce ekran kartını sadece oyun oynayanlar ve işi olanlar alıyordu. Şimdi herkes yattığı yerden para kazanmak için ekran kartı topluyor. Bu olaylardan önce bir ekran kartı krizi yoktu piyasada.

Yeni konular

Geri
Yukarı