Bitcoin hakkında sorular

Fix3d

Kilopat
Şimdi birkaç kaynağa baktım lakin kafama oturmadı. Şimdi millet madencilik yaparken ne verisini çözüyor? Problemi çözüyorsun karşılığında ödül Bitcoin ama problem ne? Gerçekleşen transferler çözülüyor gibi bir şey okudum. O transferleri çözmenin amacı ne? %51 saldırısı nasıl kontrol erişimi veriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapılan her alım-satım işlemi sizin ekran kartlarınız tarafından da kaydediliyor.
Çeşitli yerlerde birçok madencilik nodu vardır ve bunlar bir sonraki geçerli blok hashini bulmak ve ortaya çıkan Bitcoinlerle ödüllendirilmek için birbirleriyle rekabet halindedir.
Transferleri çözmenin amacı, zaten madencilik yapmak oluyor. %51 saldırısını da borsa oynayan insanların kendi aralarında anlaşıp şirketlerin hisselerini dalgalandırmaları gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca Udemy'de "Devrim Danyal'ın A'dan Z'ye Kripto Para Birimleri Sözlüğü" diye bir kurs var. Zamanında almıştım.(Ücretsiz) Çok faydasını gördüm, size de tavsiye ederim.

Yapılan her alım-satım işlemi sizin ekran kartlarınız tarafından da kaydediliyor.

Transferleri çözmenin amacı, zaten madencilik yapmak oluyor. %51 saldırısını da borsa oynayan insanların kendi aralarında anlaşıp şirketlerin hisselerini dalgalandırmaları gibi düşünebilirsiniz.

Ayrıca Udemy'de "Devrim Danyal'ın A'dan Z'ye Kripto Para Birimleri Sözlüğü" diye bir kurs var. Zamanında almıştım.(Ücretsiz) Çok faydasını gördüm, size de tavsiye ederim.
Kaynak için teşekkürler. Müsait zamanımda incelerimde ufak bir iki sorum var. 1. si ekran kartına kaydetmesindeki amaç ne? Belirli adreslere internet üzerinden transfer yapmıyor muyuz? Ekran kartında kalmasındaki amaç ne? 2. ve asıl soru transferleri çözünce neden ödüllendieiliyoruz? Bu transferleri açmadaki amaç ne? Bu transferlerdeki aktarılan bitcoin üzerinden mi pay alıyoruz? Eğer öyleyse transferi yapan kişilerin aleyhine olmaz mı? Onlardan miktar eksilmiyor mu?
Alında açmaktaki amaç ne den kastım bu transferleri açmak neden bu kadar değerli?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı