Yurt dışı telefonu kayıtlı kullanmak mı yoksa 4 ay çift telefon yapmak mı?

Moneymoon

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Direkt olarak konuya geçeceğim, şu an 256'lık iPhone 11 Pro kullanıyorum ve yurt dışından bir 14 Pro hediye geldi cihazın kutusunu daha açmadım, geçenlerde kendimde yurt dışına çıktığım için pasaportuma kaydettirebilirim ancak 31k bir miktar çıkıyor. Elimdeki telefonda ortalama 22-24 civarına satılabilir. Etrafımdaki ilan fiyatlarına baktığımda yani işin finansal boyutu bu yönde ve eğer kaydettirirsem 11 Pro'yu satıp öyle kaydettiririm. Kaydettirilecekse eski telefonu tutmak için ek olarak daha da fazla para harcamak istemiyorum. 14 Pro'nun kendi fiyatı kadar vergi çıktığı için çok sıcak değilim emin olamıyorum (keza telefon 128 GB depolama olarak sorun yaşar mıyım ondanda emin değilim. Belki kutuyu açmadan satıp daha yüksek depolama bir cihaz alacağım orası net değil) sizce bir telefonu kaydettirmek için sorunsuz başka bir cihaz satılıp üzerine para verilmeli mi yoksa bu haliyle kullanılıp kapanacağı dönem yurt dışı telefonların yanında FaceTime aramalarıyla kullanılan 5S misali iki telefon mu taşınmalı?

Direkt olarak konuya geçeceğim, şu an 256'lık iPhone 11 Pro kullanıyorum ve yurt dışından bir 14 Pro hediye geldi cihazın kutusunu daha açmadım, geçenlerde kendimde yurt dışına çıktığım için pasaportuma kaydettirebilirim ancak 31k bir miktar çıkıyor. Elimdeki telefonda ortalama 22-24 civarına satılabilir. Etrafımdaki ilan fiyatlarına baktığımda yani işin finansal boyutu bu yönde ve eğer kaydettirirsem 11 Pro'yu satıp öyle kaydettiririm. Kaydettirilecekse eski telefonu tutmak için ek olarak daha da fazla para harcamak istemiyorum. 14 Pro'nun kendi fiyatı kadar vergi çıktığı için çok sıcak değilim emin olamıyorum (keza telefon 128 GB depolama olarak sorun yaşar mıyım ondanda emin değilim. Belki kutuyu açmadan satıp daha yüksek depolama bir cihaz alacağım orası net değil) sizce bir telefonu kaydettirmek için sorunsuz başka bir cihaz satılıp üzerine para verilmeli mi yoksa bu haliyle kullanılıp kapanacağı dönem yurt dışı telefonların yanında FaceTime aramalarıyla kullanılan 5S misali iki telefon mu taşınmalı?

O fiyata kayıt etmek bana göre çok mantıksız, gidip bir tane daha yurt dışı 14 Pro veya 15 Pro alırım o fiyata.

Ben sizin yerinizde olsaydım 11 Pro'yu kenara koyup 14 Pro kapandığı zaman onu kullanırdım veya yukarıda dediğimi yapardım. Kayıt ettirmek artık mantıksız.

O fiyata kayıt etmek bana göre çok mantıksız, gidip bir tane daha yurt dışı 14 Pro veya 15 Pro alırım o fiyata.
Bana da böyle geliyor hatta almasam bile para harcamam cebimdeki telefondan internet paylaşırım Bluetooth PAN'la paylaşsam kesinti olmaz keza aramaları da aktarabilirim veya direkt cihazı nakite çevirip yüksek depolamalı bir cihaz almak için kullanacağım 128 GB modelden çokta emin değilim.

Bana da böyle geliyor hatta almasam bile para harcamam cebimdeki telefondan internet paylaşırım Bluetooth Pan'la paylaşsam kesinti olmaz keza aramaları da aktarabilirim veya direkt cihazı nakite çevirip yüksek depolamalı bir cihaz almak için kullanacağım 128 GB modelden çok da emin değilim.

128 GB ilerisi için yeterli olmayabilir ama şu anda normal bir kullanıcı için yeterli bence. Çok fazla video ve fotoğraf çekiyorsanız ICloud'dan depolama alabilirsiniz.

Bence 11 Pro'yu çift telefon için kullanabilirsiniz. Bayağı lüks olur ama ekstradan masraf çıkarmamış olursunuz.
Dert değil derseniz 2 telefonu da satıp 5S+15 pro bakabilirsiniz.

128GB sınır bir depolama. Ancak çözüm basit İCloud plus alarak depolamayı artırırsınız. iCloud arama yönlendirme ile kullanın son 4 ay derim. Ayrıca o saf 31K vergi parasını vermek bence çok anlamsız. Son 4 ay dediğim gibi çift telefon yapabilirsiniz.
@SF24 hocamın da dediği gibi ikisini de satıp 15 Pro Max 256 veya 15 Pro 512GB alıp yine 6S-SE1 ile de son 4 ay çift telefon yapabilirsiniz.

Bence 11 Pro'yu çift telefon için kullanabilirsiniz. Bayağı lüks olur ama ekstradan masraf çıkarmamış olursunuz.
Dert değil derseniz 2 telefonu da satıp 5S+15 pro bakabilirsiniz.
Uğraşmak sorun değilde o tarz bir telefonun pilinden şüpheliyim 11 Pro bile berbatken onlar dahada vahim olurlar gibi geilyor.
128GB sınır bir depolama. Ancak çözüm basit İCloud plus alarak depolamayı artırırsınız. iCloud arama yönlendirme ile kullanın son 4 ay derim. Ayrıca o saf 31K vergi parasını vermek bence çok anlamsız. Son 4 ay dediğim gibi çift telefon yapabilirsiniz.
@SF24 hocamın da dediği gibi ikisini de satıp 15 Pro Max 256 veya 15 Pro 512GB alıp yine 6S-SE1 ile de son 4 ay çift telefon yapabilirsiniz.
15 Pro'ya yönelmek istemiyorum çok kırılgan geliyorlar ben kılıf ekran koruyucu vs olmadan kullanıp düşüren birisiyim biraz tuzlu olur, 32K'ya 14 Pro'yu sattım 11 Pro'yu da satmaya çalışıyorum onuda satıp 256'lık veya 512'lik bir tane kendim alacağım gibi duruyor. Yanına da genişletilmiş pille beraber iPhone X falan düşünüyorum.

Tabii ki dört ay çift telefon kullanmak kayıt yaptırmaya o kadar para mı verilir kayıt ettirirseniz neredeyse TR fiyatına denk gelir.

Geri
Yukarı