Bitcoin madenciliği nedir nasıl yapılır?

Valla hocam 3070 ile bir haftada günde ortalama 18 saat çalıştırarak 300 attım kenara. Diğer 3 hafta ne olur bakacağız. Eski GTX 1060 vardı o da gelecek. O ne kadar arttırır bilmiyorum. Elektrik parası 200 ü geçmez. Mesela şu an bile kasıyorum ve 61 den 57 lere düşüyor mh/s ama sorun olmuyor. Kart 57 C de çalışıyor. MSI Afterburner ile değerleri ayarladım. Fan hızım otomatikte %35 de yani gürültü de teşkil etmiyor. Niyetim, piyasa duruluncaya kadar yeni donanım için para biriktirmek.

Asıc temelli bir miner edinmeniz gerekir. Zorluk sürekli arşa yükseldiği için bu cihazları yeni versiyonu ile yenilemeniz gerekir. Yasaldır, ekran kartı ile kazılması artık mantıksız, getirisi cihaza göre değişir.

Bu makinelerin kazım gücü ne kadar? 56TH/s gibi uçuk bir değer yazıyor farklı bir şekilde mi hesaplanıyor acaba?

Bitcoin ekran kartı ile kasılamaz. ASIC cihazlar edinmeniz gerekir onların da maaliyeti çok fazla. ETH madenciliği elinizde ekran kartı var ise (VRAM 6 GB ve üstü olmak zorunda 4GB kartlarla ETH kazılmıyor artık) RIG sistem kurarak kar elde edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı