Bitcoin miner virüsü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Slyrox

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı boştayken 40 derece falan (fanlar çalışmıyor, silent modda) GPU kullanımı %0. Görev yöneticisinden baktım ne kadar doğru bilmiyorum. İşlemci de hiçbir uygulama açık değilken %3 falan kullanıyor. Nasıl anlaşılır? Bu arada sistemde performans düşüklüğü yok sadece FitGirl'den indirdiğim bir oyunda Kaspersky virüs tespit etmişti (HackTool). Forumda konusunu açmıştım, herkes false-positive dedi ama ben merak ettim.

@raknhocam hocam bu kvrp varmış Kaspersky'daki tam tarama ile aynı şey mi yoksa bu daha mı etkili.

Mining GPU çekirdeğine yük bindirmez VRAM'lere yük bindirir. Eğer böyle bir virüs olsaydı oyun performansın yerlerde olurdu, ayrıca oyunu düzgün bir yerden indirdiysen bir şey olmaz.
VRAM kullanımını kontrol et. Boştayken neredeyse doluysa o zaman bir sıkıntı var demektir ama sanmıyorum.

Boştaylen VRAM kullanımına bakmadım ama DL2 oynarken bakmıştım Ultra ayarlar RTX açık 6500 MB kullanıyordu.

@raknhocam hocam bu kvrp varmış Kaspersky'daki tam tarama ile aynı şey mi yoksa bu daha mı etkili.

Boştaylen VRAM kullanımına bakmadım ama DL2 oynarken bakmıştım Ultra ayarlar RTX açık 6500 MB kullanıyordu.
Fark etmez zaten düzgün siteden indirdiyseniz arkadaşların dediği gibi false-positive'dir. Kullanım normal duruyor, zaten bir problem olsa Ultra ayarlarda RT açık DL2 falan oynayamazdınız :D

Fark etmez zaten düzgün siteden indirdiyseniz arkadaşların dediği gibi false-positive'dir. Kullanım normal duruyor, zaten bir problem olsa Ultra ayarlarda RT açık DL2 falan oynayamazdınız :D

Evet hocam FitGirl'in orijinal sitesinden indirdim. Kaspersky'dan da tam tarama yaptım bir sonuç bulmadı.

Dosya Ekleri

• image-24.png
    image-24.png
    72,7 KB · Görüntüleme: 11

Geri
Yukarı