Mining virüsü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar, GTX 1650 var. ESET, Hitman Pro ve Windows Defender ile tarama yaptım. Hepsi temiz çıktı.

Ekran kartı boşta 36, yükte 67 derece. Tek fan kullanıyorum. Ama korkuyorum belki virüs vardır diye. Elektrik faturası 500TL geliyor belki mining virüsü vardır onun yüzünden oluyor diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güncel mining zararlıları artık görev yöneticisi gibi monitörleme araçları çalıştığında mining yapmayı bırakıp sanki sistem boştaymış gibi gösteriyor. Yakın zamanda 1-2 vaka ile karşılaşmıştık, tebrik ettirdi kendine gerçekten. Bu sebeple boştaki değerleri her zaman tam doğru yakalayamıyorsunuz.

Bunun yerine belleği hızlı bir taramadan geçirirseniz arkadaki aktif mining zararlılarını tespit edecektir.

Güncel mining zararlıları artık görev yöneticisi gibi monitörleme araçları çalıştığında mining yapmayı bırakıp sanki sistem boştaymış gibi gösteriyor. Yakın zamanda 1-2 vaka ile karşılaşmıştık, tebrik ettirdi kendine gerçekten. Bu sebeple boştaki değerleri her zaman tam doğru yakalayamıyorsunuz.

Bunun yerine belleği hızlı bir taramadan geçirirseniz arkadaki aktif mining zararlılarını tespit edecektir.
Bellek taraması derken? RAM falan mı nasıl yapacağım bellek taraması.

Geri
Yukarı