Bitcoin miner virüsü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Slyrox

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı boştayken 40 derece falan (fanlar çalışmıyor, silent modda) GPU kullanımı %0. Görev yöneticisinden baktım ne kadar doğru bilmiyorum. İşlemci de hiçbir uygulama açık değilken %3 falan kullanıyor. Nasıl anlaşılır? Bu arada sistemde performans düşüklüğü yok sadece FitGirl'den indirdiğim bir oyunda Kaspersky virüs tespit etmişti (HackTool). Forumda konusunu açmıştım, herkes false-positive dedi ama ben merak ettim.

Mining GPU çekirdeğine yük bindirmez VRAM'lere yük bindirir. Eğer böyle bir virüs olsaydı oyun performansın yerlerde olurdu, ayrıca oyunu düzgün bir yerden indirdiysen bir şey olmaz.
VRAM kullanımını kontrol et. Boştayken neredeyse doluysa o zaman bir sıkıntı var demektir ama sanmıyorum.

Ekran kartı boştayken 40 derece falan (fanlar çalışmıyor, silent modda) GPU kullanımı %0. Görev Yöneticisi'nden baktım ne kadar doğru bilmiyorum. İşlemci de hiçbir uygulama açık değilken %3 falan kullanıyor. Nasıl anlaşılır? Bu arada sistemde performans düşüklüğü yok sadece FitGirl'den indirdiğim bir oyunda Kaspersky virüs tespit etmişti (HackTool). Forumda konusunu açmıştım, herkes false-positive dedi ama ben merak ettim.

Hocam işlemci yine boştayken o seviyelere çıkar.

Ekran kartı boştayken 40 derece falan (fanlar çalışmıyor, silent modda) GPU kullanımı %0. Görev Yöneticisi'nden baktım ne kadar doğru bilmiyorum. İşlemci de hiçbir uygulama açık değilken %3 falan kullanıyor. Nasıl anlaşılır? Bu arada sistemde performans düşüklüğü yok sadece FitGirl'den indirdiğim bir oyunda Kaspersky virüs tespit etmişti (HackTool). Forumda konusunu açmıştım, herkes false-positive dedi ama ben merak ettim.

Normal değerler.

Antivirüs ya da antimalware programları ile tarama yapmak. İçlerinden birini indir tarat bulursa siler.

Mining GPU çekirdeğine yük bindirmez VRAM'lere yük bindirir. Eğer böyle bir virüs olsaydı oyun performansın yerlerde olurdu, ayrıca oyunu düzgün bir yerden indirdiysen bir şey olmaz.
VRAM kullanımını kontrol et. Boştayken neredeyse doluysa o zaman bir sıkıntı var demektir ama sanmıyorum.

Merhaba Görev Yöneticisi'nden VRAM kullanımına nasıl bakacağım benim ekran kartım Valorant'ı yeni kapattım 51 derece civarı bir 1.30 saattir PC açık.

Merhaba Görev Yöneticisi'nden VRAM kullanımına nasıl bakacağım benim ekran kartım Valorant'ı yeni kapattım 51 derece civarı bir 1.30 saattir PC açık.
İndirip aç, önüne çıkan ilk sayfayı ve "Sensors" kısmını at.

İndirip aç, önüne çıkan ilk sayfayı ve "sensors" kısmını at.

1703791124384.png

Böyle sensors kısımı.

Geri
Yukarı