Bitcoin mining virüsü nasıl temizlenir?

Arda Tığlı

Yoctopat
Daha fazla  
Geçenlerde RDR2'ye hile indirdim. 3 gün bir şey yaşamadım birden başka bir oyun oynarken telefona bir sürü e-mail geldi. Rockstar Games, Amazon Google falan çaldılar. Ben geri aldım ama hâlâ devam ediyor. Bilgisayar kapalıyken bile çalıyorlar. Bir de tarama yapıp sildim ama bilgisayar trojan Bitcoin miner buluyor. C diskinde Windows klasörünün içinde temp klasöründe buluyor. Her seferinde siliyorum fakat tekrar yüklüyor direkt temp klasörünü sildim yine yüklendi. Oyun D diskindeydi ama komple sildim sadece C diskini formatlasam yeter mi? Çünkü C'de buluyor virüsü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam o virüs her yere bulaşmıştır hatta virüs bulaşınca o PC'ye taktığınız cihazlarında formaylatın USB telefon vb çünkü virüs bu yayılmıştır her yere.
Uzun zamandır hiçbir şey takmıyorum zaten de şimdi içinde silemeyecegim yaklaşık 200gb lik dosya var D diskinde o yüzden sordum

Malvarebytes çalıştığı her an trojan bitcoin miner buluyor ve bakıyorum gerçekten de o klasörde sürekli buluyor kendimde siliyorum ama tekrar yükleniyor. Sadece C yi sifirlarsam duzelir mi

Teşekkür ederim ne kusuru.
Hocam kurtarmaz gibi, yapışmış size. Bu arada RDR2 için hile mi var?

Evet düzelir diye düşünüyorum başka antivirüsle de silmeyi dener misin tabii ben format atacağım illa demiyorsan.
Denedim siliyor ama işte sıkıntı her an tekrar yüklemesi.

Kusura bakmayin hocam. Uykulu olduğum için tam okumamışım. Bu kadar yapışan bir virüs ise geçmez büyük ihtimalle. Biz buradan tahminde bulunabiliriz sadece. Deneme yanilma ile öğrenebilirsiniz.
Evet düzelir diye düşünüyorum başka antivirüsle de silmeyi dener misin tabii ben format atacağım illa demiyorsan.
Denerim

Hocam kurtarmaz gibi, yapışmış size. Bu arada RDR2 için hile mi var?

Evet ama sakın yükleme ben bir halt yedim sen yapma sakın Rockstar hesabımı çalıp RDR klanina falan girmişler ben öyle milletin oyununu ellemiyordum sadece story kendim takılmak için indirmistim.

Denedim siliyor ama işte sıkıntı her an tekrar yüklemesi.

Denerim

Evet ama sakın yükleme ben bir halt yedim sen yapma sakın Rockstar hesabımı çalıp RDR klanina falan girmişler ben öyle milletin oyununu ellemiyordum sadece story kendim takılmak için indirmistim.
Rdr'nin kendi hile kodlari var hocam onları kullanın bundan sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı