Bitcoin'in Sonu

Olan da biz masum kullanıcılara oluyor :D

Ah ulan şu dönemde 25-30 yaşlarında olsaydım dizerdim sistemi yapardım madenciliği :D

ABD'li ünlü iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve hayırsever Warren Buffett'tan naklen bir söz aktarayım:

-Be fearful when others are greedy. Be greedy when others are fearful.

-Herkes hırslıyken korkak ol, herkes korkakken hırslı ol.

Eki Görüntüle 281275

Eki Görüntüle 281276

Tabii bu bakış açıları sanal para birimlerine ne kadar uygulanabilir, onu bilmiyorum. :D

Yine de bir miktar uygulanabileceğini düşünüyorum. :D

Herkes hırslıyken korkak ol derken doğru zamanı bekle demek istemiş sanırım ? :D Yani bırakalım onlar kazsınlar biz hazırlanalım. Zaten düşmeye başladı herkes korkmaya başladı yavaş yavaş. Tam bitti derken bi patlak versin biz bi gömülelim. Valla düşünceler güzel de uygulamaya gelemiyoruz ...

Sürekli düşüyor ve düştüğü için şuanda sürekli değeri %5 ile %30 arasında değişiyor. İnsanlar şuanda borsa al sat yaparak parasını katlıyor. Sabit bir değere oturacaktır zamanla yükselecektir.

Ben bu işin biteceğine inanıyorum. Çok büyük bir para akışı ve çok yaygınlaştı. Herkes bedavadan zengin olamaz bence.

Sonu büyük ihtimal, üretilmesi için harcanan enerji miktarı yüzünden gelecektir. Dünyada sınırlı kaynaklar varken ve enerji sıkıntısı çekilirken, üstüne bitcoin vb. gelmesi, durumu iyice kötüleştiriyor.

Üniversite de ekonomi dersine giren hocama bu konuyu danışmıştım. Kendisi zaten bittiğini söyledi ne kadar doğrudur bilmem ama @Morruk arkadaşımız çok doğru bir konuya değinmiş. Yani ömrünün fazla olduğu sanmıyorum bende.

Arkadaşlar dünya dijitalleşiyor. Nasıl ki bir zamanlar kredi kartları yeni yeni çıkmaya başladığında, camlarda kredi kartı geçerlidir yazardı. İlerleyen zamanlarda da BTC, XRP vb geçerlidir yazabilir.
Olay aslında BTC vb değil Blockchain teknolojisidir. Benim gelecekte yaygınlaşacağına inandığım bu teknolojidir.

Kripto para piyasasında sürekli böyle düşüşler ve çıkışlar görmek mümkün bence uzun vadede hep yukarı doğru gideceğini düşünüyorum . Ekran kartı fiyatları Etherum daha çok etkiliyor artık bitcoin antminer gibi cihazlarla kazılıyor . Ekran kartı fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ekran kartı firmalarıının piyasaya arz etmeyişinden kaynaklanıyor .

Merhabalar, ben dahil çoğu oyuncunun bu konuya çok sinir olduğunu biliyorum. Bitcoin'i takip ediyorum ve yaptığım analize göre haftalık 1.500.000 Dolar düşüşte. Sizce bu iş son bulacak mı? Bu işin son bulması neye bağlı veya bu işe devletler niye hiç el atmıyor? Çok büyük bir para akışı sonuçta. Ekran kartı piyasasını da çok kötü etkiledi bu olay. Bitcoin hakkında tartışalım.

Ben R9 270 ve i3 4160 sistem ile şu an piyasadaki tüm oyunları sıkıntısız oynamaktayım fakat sistemi yenileyemiyorum çünkü Bitcoin işi ekran kartlarına en az 500 TL zam getirdi.

Bitcoin miningde GPU kullanılmıyor, asic mining cihazları kullanılıyor ekran kartı piyasasını etkileyen ve ekran kartı kıtlığına sebep olan Ethereum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı