Bitcoinminer Virüsü

Fix3d

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayarımda nerden geldiğini bilmediğim bir bitcoinminer programı var ve antivirüs bunu virüs olarak algılamıyor. Aslında mantıklı fakat bitcoinler benim kontrolüm altında değil. Görev Zamanlayıcısından falan her yerden programı kapatmayı denedim fakat kapanmıyor. Profesyönel yardım edebilecek varsa aranızda sevinirim.

1489954311345.jpg
1489954315590.jpg

Önce aşağıdaki yazılımları bilgisayarınıza indirin. Masaüstünde bir klasör açın ve bu yazılımları o klasöre kaydedin.
  1. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.
  2. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz. Çünkü internet bağlantınızı keseceksiniz.
  3. Bilgisayara bağlı USB bellek varsa çıkartın.
  4. Tüm programları kapatın.
  5. İnternet bağlantınızı kesin.
Temizleme aşaması:
  1. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın. RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
  2. Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın. Yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.
  3. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.
  4. Yukarıdaki taramalar bittikten sonra MalwareBytes ile bilgisayarınızı tarayın. Bu aşamada Internet bağlantınızı açabilirsiniz. Çünkü MalwareBytes yazılımını güncellemeniz gerekecektir.
Buraya da göz atabilirsiniz:
[çözüldü] Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir?

Son düzenleme:
Önce aşağıdaki yazılımları bilgisayarınıza indirin. Masaüstünde bir klasör açın ve bu yazılımları o klasöre kaydedin.
  1. Yukarıdaki programları bir klasöre kaydedin.
  2. Yukarıdaki her link tarayıcınızda açık olsun. Programların nasıl kullanıldığını o linklerden takip edebilirsiniz. Çünkü internet bağlantınızı keseceksiniz.
  3. Bilgisayara bağlı USB bellek varsa çıkartın.
  4. Tüm programları kapatın.
  5. İnternet bağlantınızı kesin.
Temizleme aşaması:
  1. RogueKiller programını çalıştırın ve linkte anlatıldığı şekilde kullanın. RogueKiller çalıştırıldığında bilgisayarınızda aktif çalışan uygulamalar taranacak, kayıt defteri girdileri kontrol edilecek ve olası şüpheli zararlı işlemler listelenecektir.
  2. Adwcleaner ile bilgisayarınızı tarayın. Yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.
  3. Dr.Web CureIT yazılımını çalıştırın tam tarama yapın.
  4. Yukarıdaki taramalar bittikten sonra MalwareBytes ile bilgisayarınızı tarayın. Bu aşamada Internet bağlantınızı açabilirsiniz. Çünkü MalwareBytes yazılımını güncellemeniz gerekecektir.
Buraya da göz atabilirsiniz:
[çözüldü] Bitcoin Virüsü nedir? Bitcoin Virüsü nasıl temizlenir?
Şuan PC de değilim fakat dediğim gibi Norton Power bilmemne programıyla ve Esed nod 32 antivirüsle denedim ve bulamadı. Galiba yazılım virüs olarak gözükmüyor. En kısa zamanda dediğinizi deneyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı