Çözüldü Bitdefender Free iznim olmadan bellekteki dosyaları sildi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

polar star

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar. Bilgisayarımda Bitdefender Free versiyonu yüklü. Bilgisayarıma flash belleğimi taktığım anda sağ altta Bitdefender flash belleğimdeki dosyaları sildiğine dair bildirim gönderdi. Ardından flash belleğime girdiğimde bütün resimler silinmiş halde buldum. Flash belleğime girdiğimde dosyalar yok ama flash bellek doluluk çubuğuna baktığımızda dolu gözüküyor. Dosyalarımı nasıl geri getirebilirim?
4AA40EA5-F815-4707-A7E7-7F2AC4B4DA8A.png
B0EFEBEB-BAE2-4D29-BB7F-5625ED565F26.png

Merakımdan soruyorum bu arada örnek verebilir misiniz?
Çok basit bir virüs türü. Örnek verilecek yanı yok.
Çok gereksiz konuyu uzatıyorsunuz. O mesajınıza çözüm verilmeyecek.
Mesajınızın ilk hali güvensiz kaynak içeriyordu çünkü.

Madem çok kez karşılaştınız ve bu çok bilinen bir yöntem, kendiniz yazsaydınız.

Konu sahibinin sorununun çözülmesi 1 rakamdan daha önemli.

Çok basit bir virüs türü. Örnek verilecek yanı yok.
Çok gereksiz konuyu uzatıyorsunuz. O mesajınıza çözüm verilmeyecek.

Madem çok kez karşılaştınız ve bu çok bilinen bir yöntem, kendiniz yazsaydınız.

Konu sahibinin sorununun çözülmesi 1 rakamdan daha önemli.
Hocam siz uzatıyorsunuz. Tutturdunuz musallat değil de musallat değil. Tamam ben musallat olduğuna emin değilim siz olmadığına nasıl bu kadar eminsiniz? Sildiğim bir mesaj üzerinden konuyu uzatan siz değil misiniz şuan?

Hangi mesajımda MuSaLLaT değil demişim?
Hocam musallat olmayabilir diyorsunuz tamam diyorum hala 2 mesaj sonra musallat olmayabilir diye devam ediyorsunuz. Virüsün ana mantığı HFV (Hidden Folder Virus). Musallat da HFV sınıfı bir virüs. Ve en yaygını olduğu için Musallat olabilir dedim. Küçük düşürme ısrarınız neden?

Hocam musallat olmayabilir diyorsunuz tamam diyorum hala 2 mesaj sonra musallat olmayabilir diye devam ediyorsunuz. Virüsün ana mantığı HFV. Musallat da HFV sınıfı bir virüs. Ve en yaygını olduğu için Musallat olabilir dedim. Küçük düşürme ısrarınız neden?
Estağfurullah. Öyle bir amacım yok.
Benim vurgulamak istediğim noktayı kaçırmışsınız.
Tespiti direkt MuSaLLaT olarak koyup MuSaLLaT kaldırma aracını vermeniz doğru değil. O program güvenli bile değil.
Zaten sistemde antivirüs olduğu için, daha en başından gerekli değil.

Çözüm verilmesi umrumda değil. Sadece benden sonra verilen bir cevap aynı içerikte çözüm olarak işaretlendi. Saçma buldum o kadar. Bu kısmı da şu açıdan eleştireceğim
1- Mesajın ilk halini üyeler göremiyor. Kaldı ki mesajı gelen uyarılar üzerine düzenleyerek o kısmı ben sildim zaten.
2- Güvensiz kaynak değil güvensiz program söz konusu. Kaynak MEB'e bağlı bir okulun WEB sitesi (pek bir önemi var mı bilmiyorum.)
3- Art niyetim kesinlikle yok. Niyetim üstelemek değil. Haksız yere üstüme gelindiğini düşünüyorum. Sitemim sadece buna.

Konu çok mu uzadı sanki? Öpüşün barışın hadi, uzamasın daha fazla.

Bu arada Bit Defender kullanıyorsanız bu konuda yazılan adımları uygulayarak 180 günlük ücretsiz tam sürüm lisans kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı