Bitdefender İyi Mi?

Bu dr web programında kuruluma gerek var mı? Yoksa güvenli modda direk çalışır mı? Ona göre indirip arşive atacağım bulunsun.

CihanUnlu ,

Kurulumsuz. Tarama ve temizleme amaçlıdır.Belli aralıklarla bu gibi tarama amaçlı yazılımlarla PC nizi kontrol etmenize fayda var.

dodger_manager,

Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikler diyin. Gelişmiş sistem ayarlarına geçin. Ardından resimde işaretlediğim yerleri uygulayın.

8660incih2315584.jpg

Bütün antivirüsleri kaldırıp Kaspersky Rescue ile sisteminizi taratın bulunan tehditleri temizleyin. Belirtilen zararlı yüksek öncelikli gözüküyor boşa vakit kaybetmeden temizlemeniz gerekli. Temizledikden sonra hesaplarınızı kontrol edip şifreleri yenilemenizde fayda var.

Abi senin şekilde taramayı dün yapmıştım ama laptop biranda kapandı şimdi tekrar deniyeceğim. Peki önereceğiniz başka antivirüs var mı? Benim aklımda şu an avg veya avast var? Son olarak ms security essentials var onu da kaldırsam mı bi etkisi var mıdır?

Tamam bittikten sonra yazarım.

- - - Güncellendi - - -

Bazı nedenlerden ve yoğunluğumdan dolayı geciktiğim için özür dilerim. Taramayı güç bela bitirdikten sonra cureit.log dosyasını buldum(Sizin dediğiniz şekilde Documents and Settings dosyasına erişmek istediğimde 'Gerekli İzniniz Yok' diye hata verdi düzeltmeye çalıştım fakat olmadı. Onun yerine C:\Program Files\DrWeb içindeki cureit.log dosyasını buldum. Umarım bir sorun teşkil etmez).
Aşağıya cureit.log dosyasını yüklediğim yerin linkini vereceğim. Umarım yöneticiler için bir sorun olmaz.

http://yadi.sk/d/9_5g3TbI95qwu

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim ve gecikmeden dolayı özür dilerim.

Tamam bittikten sonra yazarım.

- - - Güncellendi - - -

Bazı nedenlerden ve yoğunluğumdan dolayı geciktiğim için özür dilerim. Taramayı güç bela bitirdikten sonra cureit.log dosyasını buldum(Sizin dediğiniz şekilde Documents and Settings dosyasına erişmek istediğimde 'Gerekli İzniniz Yok' diye hata verdi düzeltmeye çalıştım fakat olmadı. Onun yerine C:\Program Files\DrWeb içindeki cureit.log dosyasını buldum. Umarım bir sorun teşkil etmez).
Aşağıya cureit.log dosyasını yüklediğim yerin linkini vereceğim. Umarım yöneticiler için bir sorun olmaz.

cureit.log — Yandex.Disk

Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim ve gecikmeden dolayı özür dilerim.

Sisteminizde zararlılar mevcut ama tam anlamıyla temizlenmiş değil. Aşağıdaki işlemleride uygulayalım.

1) Malwarebytes : Free anti-malware download dan AntiMalware yazılımını indirip, dikkatli bir şekilde kuralım kurulum sonuna doğru deneme sürümünü aktif et seçeneğinde tik işareti bulunur. O tiki kaldırın , deneme sürümü aktif olmasın. Yazılımı güncelleyin. Derin Tarama yapın C: D: ne varsa seçin. Tarama sonrasında bulunan zararlıları seçimi kaldırını seçerek silin. Tarama sonrası oluşan logu yine buraya ekleyin.

2 ) http://dl.surfright.nl/HitmanPro.exe Hitman Pro indir ve kur, taratmadan önce options(settings) dan Lisans kısmından 30 günlük deneme sürümünü aktif edin.
Ardından tarama yapıp bulduklarını silin. Hitman Pro çok kısa sürede tarama yapar.

3 ) http://raproducts.org/PureRa.zip bu adresten PureRa yazılımını indirip rardan çıkart masaüstüne atın. Sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Next dedikten sonra Check All’ı seçip tüm kutucukları işaretle ardından clean tuşuna bas ve temizle.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı