Bitdefender iyi midir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde Bitdefender Total Security antivirüs yükleme CD'si var. Bu program nasıldır? PC'mde Windows 7 Ultimate bilgisayarlara otomatik gelen Micrososft Security Essentials ve McAfee Total var. Yüklesem bir sıkıntı çıkar mı?

Bitdefender en iyi AV lerden biri. Şahsen ben Kaspersky tercih ediyorum ama Bitdefender'da iyidir.
Ama yüklemeden önce McAfee kaldırmalısınız. Yoksa birbirlerine savaş açıyorlar.

Yeni nesil sistemler için evet olabilir. Windows 7 Ultimate kullanıyorsanız sisteminizin günümüz Windows 10’una elverişli değildir diye düşündüm. Ama emin olun sistemi yavaşlatacaktır.

Fakat kutusunda hızlı olduğu yazıyordu.
Üreticilere göre kendi yaptıkları her program hızlı zaten. Kaspersky'ye ağır diyorlarda 33Mb RAM %0 CPU kullanımı var. Kaspersky bence daha iyi seçim. Bitdefender gerçekten eski bilgisayarları yavaşlatabiliyor.

Yeni nesil sistemler için evet olabilir. Windows 7 Ultimate kullanıyorsanız sisteminizin günümüz Windows 10’una elverişli değildir diye düşündüm. Ama emin olun sistemi yavaşlatacaktır.
Sistemimi yazayım. Fakat bu sistemim, Bitdefender'ın maksimum istediği sisteme uyuyor.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
RAM: Kingston 1+1=2 GB RAM
Bu arada HDD miktarını bilmiyorum. Ama işlemci Core 2 Quad ve RAM 12 GB yapılacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimi yazayım. Fakat bu sistemim, Bitdefender'ın maksimum istediği sisteme uyuyor.
İşlemci: Intel Core 2 Duo E8400
RAM: Kingston 1+1=2 GB RAM
Bu arada HDD miktarını bilmiyorum. Ama işlemci Core 2 Quad ve RAM 12 GB yapılacak.
Core2Quad serisi ile en fazla 8GB RAM kullanabiliyorsun, diye biliyorum. Ama bilgisayarınız biraz zayıf. Ben antivirüs kullanmamanız taraftarıyım. Çünkü korsan program kullanmazsanız hiçbir anlamı yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Bitdefender `da şöyle bir durum var. Sisteme ilk yüklendiğinde tüm yapıyı komple derinlemesine taramaya sokuyor. Bu durumda sistemi yavaşlattığı doğru, fakat sonrasında tarama yaptığı dosyaları tekrar taramıyor ve sadece yeni dosyaları tarama işlemi yapıyor. Ben yıllardır kullanıyorum eğer sistemde yavaşlık olduysa kesin sistemde zararlı bir şeyler hareket etmeye çalışıyor diye düşündüğümde kesinlikle bir şeylerle karşılaşmışımdır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı