İnceleme Bitfenix Nova Mesh M ARGB WHITE

logo-255x60-1.png

Merhaba, bu inceleme size Bitfenix Nova Mesh M ARGB kasa hakkında bilgi sağlayacak.

ÖZELLİKLER
  • Kasa üzerinde 2 adet USB 3.0 girişi ve Mikrafon / Kulaklık jak girişi bulunmaktadır.
  • 1 arkada, 2 önde ARGB fan bulunmaktadır.
  • Kasa içerisinde fan çoklayıcı ile gelmektedir.
  • Sol tarafında kasanın içini çok rahat görebileceğiniz boyutta tamperli cam kullanlmıştır.

KASA ÜZERİNDEKİ TUŞLAR
Kasa üzerinde 2 adet tuş bulunmaktadır, bunlar;
  • Başlatma tuşu: Bilgisayarın açılmasını sağlayan tuş.
  • Fan renk kontrol tuşu: Fan rengini değiştirebilmeyi sağlar.

TOZ FİLTRESİ
Kasanın ön paneli 3 katmandan oluşuyor. Bunlar(en arkadan en öne);
Ön panel, toz filtresi ve Mesh panel.
1684492223463.png

Bunların dışında kasanın üstünde mıknatıslı bir toz filtresi, altında ise PSU için bir toz filtresi daha bulunuyor.
IMG_20230519_133259.jpg
IMG_20230519_133310.jpg

ÖLÇÜLER

FAN ÖLÇÜLERİ

• Ön kısımda 2 adet 120mm'lik fanlar bulunuyor
  • Ön kısımın 140mm'ye kadar 2 adet fan desteği bulunuyor.
  • Üst kısımda 120mm'ye kadar 2 adet fan desteği bulunuyor
  • Arka tarafta (egzoz fanı) 120mm'lik 1 adet fan bulunuyor.
KASA ÖLÇÜLERİ
  • Ön panel (sağdan sola) genişlik olarak 205mm
  • Ön panel (yukarıdan aşağı) uzunluk olarak 400mm
  • Kasanın uzunluğu 385mm

DESTEKLENEN DONANIM BOYUTLARI
  • MicroATX (mATX) ve Mini ITX desteği bulunuyor.
  • 345mm ekran kartı boyut desteği bulunuyor.
  • 160mm'ye kadar işlemci soğutucu desteği bulunuyor.
  • 4 adet 2.5" SSD, 2 adet 3.5" HDD bölümü bulunuyor.,
  • 180mm PSU desteği bulunuyor
1684493526160.png

KASANIN GENEL GÖRSELLERİ
IMG_20230519_140118.jpg
IMG_20230519_140140.jpg
IMG_20230519_140214.jpg

Son söz
Umarım yararlı bir inceleme olmuştur, internette hiç Türkçe inceleme yapan görmediğim için yapma gereği duydum.
Kendi fikirlerimi belirteyim, kasa ne büyük ne küçük çok tatlı ve bu fiyatlara alınabilecek en iyi kasalardan birisidir, 5 aydır kullanıyorum henüz içerisinde çok bir tozlanma olmadı. Soğutması gayet yeterli bir kasa.

Son düzenleme:
KASANIN GÖZÜME ÇARPAN EKSİ KISIMLARI
•Fanlar ARGB olsada led sayısı az olacak ki renk geçişleri çok keskin. Kendim tek renk modda kullandığım için problem yok ama RGB modda kullanacaksanız renk geçişlerinin gayet pürüzlü olduğunu söyleyebilirim.
•Kasa fanları 33cfm olduğu için hava akışı konusunda çok iyi değiller.
•Diğer kasalar için durumu bilmiyorum ama eğer ki üst kısma 240mm sıvı soğutma takmaya karar verirseniz kasaya en fazla 38mm yükseliğinde ram takabiliyorsunuz. Bu boyutta da RGB ram bulunmamakta. Yine de belirtmek istedim.

Onun dışında malzeme kalitesi olarak kesinlikle üzmez. Ben çok memnunum 1000tl'ye almıştım. Hem üst ve ön kısmının tamamen mesh olması olsun hem de ne kadar öznel olsa da şirin ve sade olması olsun şu an stoklarda olmasa da (sadece siyah versiyonu var) bu fiyat bandında alınabilecek en iyi kasalardan birisi.

Eğer linkteki termometreyi alıp kasaya yapıştırırsanız tam oluyor :)
1684962479105.png

Detaylı Bilgi İsteyen Arkadaşlar Ürünün Web Sitesi Üzerinden Rahatlıkla Bilgi Sahibi Olabilirler

KASANIN GÖZÜME ÇARPAN EKSİ KISIMLARI
•Fanlar ARGB olsada led sayısı az olacak ki renk geçişleri çok keskin. Kendim tek renk modda kullandığım için problem yok ama RGB modda kullanacaksanız renk geçişlerinin gayet pürüzlü olduğunu söyleyebilirim.
•Kasa fanları 33cfm olduğu için hava akışı konusunda çok iyi değiller.
•Diğer kasalar için durumu bilmiyorum ama eğer ki üst kısma 240mm sıvı soğutma takmaya karar verirseniz kasaya en fazla 38mm yükseliğinde ram takabiliyorsunuz. Bu boyutta da RGB ram bulunmamakta. Yine de belirtmek istedim.

Onun dışında malzeme kalitesi olarak kesinlikle üzmez. Ben çok memnunum 1000tl'ye almıştım. Hem üst ve ön kısmının tamamen mesh olması olsun hem de ne kadar öznel olsa da şirin ve sade olması olsun şu an stoklarda olmasa da (sadece siyah versiyonu var) bu fiyat bandında alınabilecek en iyi kasalardan birisi.

Eğer linkteki termometreyi alıp kasaya yapıştırırsanız tam oluyor :)
Eki Görüntüle 1792186

Detaylı Bilgi İsteyen Arkadaşlar Ürünün Web Sitesi Üzerinden Rahatlıkla Bilgi Sahibi Olabilirler
1684997111729.png

Eklemeleriniz ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
Isı ölçer çok şirin duruyor, en yakın zamanda almaya çalışacağım :).

İncelemeniz için teşekkürler, bir dönem almak üzereydim bu kasayı ama sonra vazgeçtim umarım memnun kalırsınız, termometre çok tatlı duruyor, memnun musunuz?

İncelemeniz için teşekkürler, bir dönem almak üzereydim bu kasayı ama sonra vazgeçtim umarım memnun kalırsınız, termometre çok tatlı duruyor, memnun musunuz?
Memnunum yalnız aşağıda paylaştığım videoya göre nem ölçümü hatalı olabiliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sadece sıcaklık için yeterli.

Geri
Yukarı