Diğer BitFenix Nova TG temperli camlı kasa 683 TL

Mesh ile mesh olmayan kasa arasında 1-2 derece değil en az 5-6 derece oynar belki daha fazla.

Ekran kartında 10 derecelere kadar oynayabilir.
Oynasın, bir şey olmuyor.
Örneğin şu kasalar; imkanım olsa alırım hemen :) Bence şık, güzel. Toz derdi daha az duruyor.
Kafaya takamam şahsen vay niye 55 derece oldu da 50 olmadı, o oldu, bu oldu. Üretici düşünecek ekran kartını, bir de derece nöbeti mi tutucaz...

aa3333.jpg

Tabi zevk meselesi...

Mesela şu kasada PC kullanıcağıma yansın parçalar daha iyi :) 10 derece yüksekliğe razıyım.

nn666.jpg

Örneğin şu kasalar; imkanım olsa alırım hemen :) Bence şık, güzel. Toz derdi daha az duruyor.
Kafaya takamam şahsen vay niye 55 derece oldu da 50 olmadı, o oldu, bu oldu. Üretici düşünecek ekran kartını, bir de derece nöbeti mi tutucaz...

Mesela şu kasada PC kullanıcağıma yansın parçalar daha iyi :) 10 derece yüksekliğe razıyım.
85 dereceleri görürseniz ne yapacaksınız peki, yan kapağı çıkarıp üfleyecek mi?

Eki Görüntüle 1666563

Tabi zevk meselesi...

Eki Görüntüle 1666577
Üretici düşünüyor zaten bu durumu. Git internette testleri var.

5 derece oynadığını düşünmek çok optimistçe en az 15 derece oynar içeride hava sıkıştığı için.

Mesh olan kasalar arasında bile çok fazla fark var mesh olmayanları sen düşün.

1676275829694.png

Kasa mesh olsun, sıvı soğutma desteği olsun, her ekran kartını destekleyebilsin markasının önemi yok açıkçası. Sırf marka nispeten kaliteli malzeme kullanıyor diye kasa alınmamalı. Uzay montaj yerine parçaların güvende olacağı bir kasaya koyuyoruz sistemleri. Daha 1 sene öncesine kadar 2013'te aldığım bir kasayı 4 farklı sistemde kullandım. Tuşları bozulana kadar devam ettim. Kullandığım kasa Xigmatek Asgard 382 idi.

680 TL'ye alacağınız kasadan mesh panel, iyi bir soğutma performansı bekleyemezsiniz maalesef. Bu kasanın kullanım amacı daha çok düşük sınıf, ısınmayan sistemler olur.

Normalde kasanın fiyatı 800 TL civarında geziniyordu, o fiyat verilmezdi ama 680 TL'ye alternatifi yok. Olanlar da Gameforce'nin kasaları gibi ne olduğu bilinmeyen kasalar. Soğutma performansından söz edilmesi için bütçenin 1000 TL'nin yukarısına çıkarılması gerekiyor.

5 derece oynadığını düşünmek çok optimistçe en az 15 derece oynar içeride hava sıkıştığı için.

Eki Görüntüle 1666613
Hocam bu site nedir? Kendi kasam varsa bakmak istiyorum da.

Eki Görüntüle 1666613
k5.jpg

Attığınız testte göre Mesh olmayanları ,olanları düşündüm.

En üstteki Cooler Master SL600m

cooler master sl600m.jpg

Define 7

define 7.jpg

En alttakinin bir üstü Fractal Meshify C

meshify c.png

Ve en alttaki Define C

define c.jpg

Mesh olmadan da oluyormuş...

Saatlerdir zaten onu anlatmaya çalışıyorum :) Değerler gayet iyi. Kullanılabilir. İntihar etmeye gerek yok mesh olsun yada olmasın diye...

Yeni konular

Geri
Yukarı