BitLocker kapatılıp Ubuntu nasıl kurulur?

BennyKrouzer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekanik, Mekatronik
Arkadaşlar merhaba,
İyi akşamlar diliyorum.

Ubuntu kurulumu yaparken aldığım hatadan bahsedeceğim ve sizlerden yardım talep edeceğim.

W11 işletim sistemimin yanında bir de Ubuntu 24.04 LTS kurmak istediğimde BitLocker açık uyarısı verdi.
Fakat baktım BitLocker kapalı görünüyor. Disk yönetiminde de açık görünüyor. Ben bunu nasıl kapatıp da Windows'umun yanına Ubuntu'yu kurabilirim?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    42,5 KB · Görüntüleme: 22
  • 2.png
    2.png
    18 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video umarım işinize yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video umarım işinize yarar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Akşam deneyeceğim teşekkür ettim.

Aynı hata bende de var. Ubuntu 20.04 sürümünü kurmaya çalışıyorum ama disklerimin BitLocker'ı kapalı olmasına rağmen BitLocker açık hatası alıyorum. Flash a bile baktım BitLocker'ı açık mı diye. Videodaki gibi de baktım protection off diyor.

Aynı hata bende de var. Ubuntu 20.04 sürümünü kurmaya çalışıyorum ama disklerimin BitLocker'ı kapalı olmasına rağmen BitLocker açık hatası alıyorum. Flash a bile baktım BitLocker'ı açık mı diye. Videodaki gibi de baktım protection off diyor.

Sorunu çözdüm kapalı gözükse bile BitLocker'ı kapatma kodunu yazdım ve kapandı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı